02.12.2022 | 1. SFL
Prva za Dobrepolje, preobrat Mlinš, remi na derbiju, Siliko vodi

Končan je 11. krog 1. SFL. V tekmi meseca sta si Dobovec in KMN Meteorplast Šic bar razdelila plen, vodilni Siliko je bil s 7:0 boljši od Sevnice, v Kobaridu remi, v Dobrepolju pa zmaga domačinov po preobratu. Državno prvenstvo se nadaljuje 16.12., prihodnji petek je rezerviran na uvodne tekme četrtfinala pokala Terme Olimia.

Remi v Rogatcu

Derbi kroga je bil igran v Rogatcu, kjer je domači FK Dobovec gostil KMN Meteorplast Šic bar. Tekma se je končala z remijem (4:4), kar je glede na dogajanje na terenu morda še najbolj realen razplet. Gostje so na trenutke s svojo mladostjo in zagnanostjo zasenčili goste, ki so bili vidno utrujeni po igranju v elitnem delu lige prvakov.

Za nameček so bili domačini brez poškodovanega Marka Pečka, ki ga je v 1. polčasu menjal Rok Jazbec, v 2. polčasu Florjan Fras. Gostje so izvrstno začeli in v 5. minuti povedli prek Aljaža Goznika, glavni ideolog KMN Meteorplasta Rok Šnofl je v 8. minuti povišal na 0:2. Domači trener Kujtim Morina je v igro poslal tudi Kristjana Čujca, ki pa je vnovič obnovil poškodbo in do konca tekme ni več igral. Kljub temu je Dobovec z goli Klemna Duščaka, Žige Čeha in Tea Turka do 25. minute spreobrnil potek tekme in povedel 3:2. Urban Goričan je nato poskrbel za izenačenje (27. minuta), potem pa je sledilo zadnjih deset dinamičnih minut. Niko Cesarec je botroval vodstvu Dobovca 4:3, Rok Šnofl pa je z 10-metrovke poravnal na končnih 4:4. Gostje so zapravili tri 10-metrovke.

Preobrat Mlinš

Oplast je dobro začel tekmo proti ŠD Mlinšam. V 2. minuti je Bine Kavčič poskrbel za vodstvo 1:0, Nejc Kovačič in Tian Uršič sta v 2. polčasu zagotovila komotno vodstvo 3:0. A to ni bilo zadosti, da bi tri točke ostale v Kobaridu. Najprej je Oplast zabil avtogol, potem pa je v 39. in 40. minuti dva gola za končen remi (3:3) zabil Žiga Jerman. To je bil sicer 2. remi Oplasta v tej sezoni. Mlinšani so vknjižili 4. neodločen rezutlat v tej sezoni.

Vrhničani v 2. polčasu

Vrhniški Siliko je visoko s 7:0 porazil Sevničane in ostaja vodilna ekipa 1. SFL. Varovanci trenerja Mileta Simeunoviča so povedli v 7. minuti, uspešen je bil Max Vesel, ki je v 22. minuti povišal na 2:0. Do konca tekme je do izraza prišla domača kvaliteta in daljša klop – dva gola sta dosegla še Uroš Đurić in Jure Suban, enega Žan Janež.

Prva domača v sezoni

Nocoj je veselo v Dobrepolju, ki se veseli svoje 2. domače prvoligaške zmage, sicer pa 4. v zgodovini kluba. Doma so dosedaj premagali le eno ekipo. Tako kot v 1. krogu lanske sezone so bile to pot v 11. krogu uspešnejši od FC Bronx Škofije. Pa so boljše začeli gostje, ki so z goloma Nika Zajca v 5. minuti vodili 0:2. Kevin Strnad in Alen Blatnik sta v taisti minuti, bila je 5., dosegla dva gola za 2:2 na semaforju. Bronxi so po zaslugi Tilna Kamenčiča odšli na odmor z minimalno prednostjo (2:3). V 2. polčasu so prišli na svoj račun navijači, ki so med 21. in 32. pozdravili tri gole Dobrepolja za, to se je izkazalo v nadaljevanju, neulovljivo prednost. Spet sta zadela Blatnik n Strnad, potem še Anej Kmetič, za konec še Kevin Strnad. S to zmago je Dobrepolje skočilo na 6. mesto, Bronxi ostajajo četrti

1.SFL, 11. krog, 2.12.
FK Dobovec – KMN Meteorplast Šic bar 4:4
(2:2)
0:1 Goznik A. (5.), 0:2 Šnofl (8.), 1:2 Duščak (14.), 2:2 Čeh (19.), 3:2 Turk (25.), 3:3 Goričan (27.), 4:3 Cesarec (32.), 4:4 Šnofl (38.)

KMN Oplast Kobarid – ŠD Mlinše 3:3 (1:0)
1:0 Kavčič (2.), 2:0 Kovačič (22.), 3:0 Uršič (26.), 3:1 Kavčič (29./AG), 3:2 Jerman (39.), 3:3 Jerman (40.)

Siliko Vrhnika – KMN Sevnica 7:0 (1:0)
1:0 Vesel (7.), 2:0 Vesel (22.), 3:0 Đurič (26.), 4:0 Janež (27.), 5:0 Suban (28.), 6:0 Suban (39.), 7:0 Đurič (40.)

FK Dobrepolje – KMN Bronx Škofije 6:5 (2:3)
0:1 Zajc (2.), 0:2 Zajc (5.), 1:2 Strnad (5.), 2:2 Blatnik (5.), 2:3 Kamenčić (9.), 3:3 Kmetič (21.), 4:3 Blatnik (22.), 5:3 Strnad (32.), 5:4 Stanič (37.), 6:4 Strnad (39.), 6:5 Stanič (40.)