19.09.2020 | Futsal AA
Prepričljivo boljši od Srbije

Slovenska futsal reprezentanca je v prijateljski tekmi v Laškem navdušila z igro in s 4:0 porazila Srbijo. Ekipi se bosta pomerili vnovič jutri, tekma bo v Laškem, a zaprta za javnost.

Gole za zmago ob debiju selektorja Tomislava Horvata so prispevali Kristjan Čujec (2), Žiga Čeh in Dejan Bizjak.

Tekmo si je ogledal tudi Vlado Močnik, član izvršnega odbora Nogometne zveze Slovenije in tehnični koordinator futsal reprezentanc.

Slovenska članska vrsta je dosedaj odigrala 262 uradnih tekem, zbrala je 116 zmag, 41 remijev in 101 poraz. Dosegla je 805 golov in jih prejela 667. Igor Osredkar je rekorder po številu nastopov (157) in zadetkov (77) v dresu Slovenije.

Pripravljalni tekmi:

19.9.
Slovenija – Srbija 4:0
(2:0)
1:0 Čujec (3.), 2:0 Čujec (7.), 3:0 Čeh (21.), 4:0 Bizjak (25.)

20.9.
Slovenija – Srbija (17.00)

Mojstrska gola Čujca

Slovenija je tekmo začela v postavi Igor Bratić, Alen Fetić, Žiga Čeh, Klemen Duščak, Kristjan Čujec. Igralci v polju, do lanske sezone vsi tudi soigralci v Dobovcu, se poznajo v dno duše, to pa je do izraza prišlo tudi v 2. minuti – Duščak je z desne podal in na drugi vratnici našel razigranega Čujca, ki je zadel za 1:0. V 7. minuti je bilo 2:0, v glavni vlogi spet Čujec. Najprej se je s potezo otresel čuvaja, potem pa mojstrsko matiral srbskega vratarja.

Visok tempo

Selektor Horvat je veliko menjal: po eni strani je iskal kompatibilnost med igralci, predvsem pa je z visokim tempom in agresivno igro skušal zlomiti tekmeca. V nadaljevanju je precej časa skupaj igrala četvorka Nejc Hozjan, Igor Osredkar, Matej Fideršek, Nik Zajc, temu je selektor dodal Dejana Bizjaka, k prvi četvorki pa je namesto Čujca priložnost namenil Jeremyju Bukovcu.

Hitro 3:0 in 4:0

Slovenija je agresivno začela tudi 2. polčas, do 23. minute je imela že dva akumulirana prekrška. Ne le prekrški, naša izbrana vrsta je zbirala tudi zadetke. Čujec je na sredini dobil žogo, ob tem pa s podajo našel Čeha, ki je bil hitrejši od svojega čuvaja in povišal na 3:0.

V 25. minuti je dobra obramba, ki se začne že v napadu, naredila svoje – Bizjak je ukradel žogo, podal do Hozjana, ta do Zajca, ki je pred golom našel Bizjaka, ki je s peto pospravil žogo v srbsko mrežo za končnih 4:0.

Izkazal se je tudi Igor Bratić, ki je v prvem polčasu zbral vsaj štiri dobre obrambe (v 1., 6., 12. in 16. minuti), na mestu pa je bil tudi v 2. delu, ko je njegova mreža ostala nedotaknjena.

Izjavi po tekmi:

Tomislav Horvat, selektor:
„Zmaga je vedno pomembna. Danes smo igrali prijateljsko tekmo, želel sem videti nekaj stvari. Videl in dobil sem tisto, kar sem zahteval. Fantom za to čestitam. Ni razloga, da jih ne bi pohvalil. Jutri pa je nov dan, novo dokazovanje.“

Kristjan Čujec:
„Vsaka zmaga je pomembna, pa naj bo prijateljska tekma ali kakšna bolj pomembna. Super je, da smo novo obdobje začeli z zmago. To nam bo še v štartu dalo dobro samozavest. Zdaj gradimo dalje. Vseeno nam še dosti manjka. Večino igralcev je selektor že treniral, a nam manjka še nekaj detajlev, da ne bomo površni v igri.“