Prenovljeni Maribor dobil prvo pripravljalno preizkušnjo

Za prenovljeno zasedbo Maribora je prva pripravljalna preizkušnja. Štajerci so prvi teden priprav sklenili z gostovanjem pri severnih sosedih, pri tretjeligašu Kalsdorfu.

Pomlajena četa Simona Rožmana je slavila z izidom 0:2, v vsakem od polčasov je padel zadetek. Mariborčani so domačo mrežo načeli po pol ure igre, ko je po predložku novinca Gregorja Sikoška z glavo zadel Aljoša Matko. Na drugi zadetek je bilo potrebno čakati do 83. minute, po podaji Andreja Kotnika je bil z bližine uspešen mladi Žan Vipotnik, ki se je spomladi kalil na posoji v Novi Gorici.

Mariborčani so sicer zaigrali tudi z nekaj mladinci, ob Sikošku je po poletni vrnitvi v Ljudski vrt zaigral tudi Rok Sirk, v drugem polčasu pa se je med vratnicama vijolic predstavil Menno Bergsen.

KALSDORF - MARIBOR 0:2 (0:1)

Strelca: Matko (32'), Vipotnik (83')
Maribor: Jug (46' Bergsen), Milec (46' Mutavčić), Klampfer (46' Obreht), Pihler (46' Rec), Sikošek (46' Koderman), Vrhovec (46' Gorenak), Kronaveter (46' Kotnik), Djelovci (72' Kralj), Požeg Vancaš (46' Bobarić), Matko (46' Vipotnik), Sirk (46' Tavares). Trener: Simon Rožman

• 16.04.2024 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Olimpija - Maribor
    Olimpija in Maribor se bosta v zaključku prvenstva srečala še dvakrat, v sredo bo v Stožicah odigran zaostali derbi 26. kroga Prve lige Telemach. Kdo bo uspešnejši v spopadu velikih rivalov?
  • 14.04.2024 | Prva liga Telemach
    Vijoličasti do točke pri Bravu
    Nogometaši Brava Kostela in Maribora so se v 31. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:1).
  • 12.04.2024 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Bravo - Maribor
    Razočarani Bravo gosti eno najbolj vročih ekip pomladi. Lahko Šiškarji kljub vsemu presenetijo vijoličaste?
  • 09.04.2024 | Prva liga Telemach
    Maribor napolnil mrežo Mure
    Nogometaši Maribora so v 30. krogu Prve lige Telemach premagali Muro s 5:0 (2:0).
    Pred tekmo: Maribor - Mura
    Ni predaha, Prva liga Telemach se z 29. krogom nadaljuje že v torek, ko se bosta v Ljudskem vrtu pomerila Maribor in Mura. Kdo bo boljši v štajersko-prekmurskem derbiju?
  • 05.04.2024 | Prva liga Telemach
    Maribor zanesljiv v Kidričevem
    Nogometaši Aluminija so v 29. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Mariboru z 0:2 (0:1).
  • 04.04.2024 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Aluminij - Maribor
    Potem ko je z gostovanja pri vodilni ekipi lige Aluminij odnesel točko, bo skušal štrene zmešati še Mariboru. Mu lahko uspe?
  • 27.03.2024 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Maribor - Kalcer Radomlje
    V reprizi pokalnega obračuna z začetka meseca se bo Maribor pomeril z Radomljami. Kdo bo boljši?
  • 17.03.2024 | Prva liga Telemach
    Tri točke Maribora proti Kopru
    Nogometaši Maribora so v 27. krogu Prve lige Telemach premagali Koper s 3:1 (1:0).
  • 15.03.2024 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Maribor - Koper
    Zadnja tekma 27. kroga Prve lige Telemach bo odigrana v Ljudskem vrtu. Maribor se bo na svoji zelenici pomeril s Koprom, kdo bo uspešnejši v obračunu sosedov na lestvici?