22.06.2021 | Futsal U21
Premagali Francijo

Futsal reprezentanca do 21 let bo sezono sklenila z dvema tekmama proti Franciji. Uvodna je bila že danes v Podčetrtku, slovenski mladi upi so na tekmi preobratov slavili zmago s 5:4. To je bila sicer že 81. tekma mlade reprezentance.

To je bila tudi 11. medsebojna tekma selekcij U21; sedem zmag ima Slovenija, dve Francija, dve tekmi sta se končali z remijem.

Ekipi se bosta pomerili še jutri, tekma bo ob 17. uri v Podčetrtku.

Pripravljalni tekmi:

22.6.
Slovenija – Francija 5:4
(2:2)
0:1 Gajser (2./ag), 0:2 Traore (6.), 1:2 Ciuha (7.), 2:2 Osredkar (9.), 3:2 Bukovec (21.), 3:3 Traore (24.), 3:4 Duala (29.), 4:4 Vesel (33.), 5:4 Florjančič (38.)

23.6.
Slovenija – Francija (17.00)

Slovenija U21:
Jan Vajs (KMN Benedikt), Uroš Đurič (KMN Bronx Škofije), Marko Bjelčević (KMN FC Litija), Timotej Debeljak (KMN FC Litija), Marko Mohorič (KMN Oplast Kobarid), Jure Vetrih (ŠD Extrem), Vanč Florjančič (FC Ptuj), Jeremy Bukovec (FC Ptuj), Tilen Gajser (FC Ptuj), Maks Vidmar (FK Siliko), Tod Ciuha (FK Siliko), Max Vesel (FK Siliko), Matic Goznik (KMN Meteorplast), Aljaž Ruis (KMN Meteorplast), Matjaž Tigeli (KMN Meteorplast).

Selektor Mile Simeunović je tekmo začel s četverico Max Vesel, Tod Ciuha, Tilen Gajser, Jeremy Bukovec, v nadaljevanju pa s kvartetom Timotej Debeljak, Uroš Đurić, Patrick Osredkar, Vanč Florjančič. Tekma se za naše fante ni začela najboljše. Po izgubljeni žogi na sredini terena so Francozi hitro prišli pred gol golmana Vetriha, žoga pa je končala v slovenskem golu. V 6. minuti so gostje povedli 0:2, za tem pa je selektor Simeunović vzel prvo minuto odmora. Pomagalo je.

Po kotu in podaji s kota je najprej Tod Ciuha znižal na 1:2. V 9. minuti je bilo 2:2 – nova akcija s kota, od daleč pa je izvrstno pomeril Patrick Osredkar. Pred tem je bil dvakrat pri strelu Florjančič. V nadaljevanju je imela več od igre Slovenija, a se rezultat tekme ni menjal.

Se je pa začelo po slovenskih željah v 21. minuti, ko je po podaji Maxa Vesela zabil Jeremy Bukovec, ki je danes nosil tudi kapetanski trak. V igri polni preobratov so Francozi med 24. in 29. minuto spreobrnili potek in povedli 3:4. Za nameček so gostje stresli še okvir Vetrihovih vrat.

Naša izbrana vrsta se ni predala. Do izraza so prišle izkušnje in vse dragocene minute, ki sta jih Vesel in Florjančič dobila v minuli sezoni 1. SFL. Max Vesel je v 33. minuti izenačil, Florjančič pa z mojstrskim strelom po prekršku Francozov zabil za končnih 5:4.

Tekmo sta si ogledala Vlado Močnik, član izvršnega odbora Nogometne zveze Slovenije in tehnični koordinator futsal reprezentanc, ter selektor članske futsal reprezentance Tomislav Horvat.