06.02.2019 | Futsal AA
Pred polno dvorano napolnili francosko mrežo

Na svoji 253. uradni tekmi je Slovenija dosegla visoko zmago. Pred kar 450 gledalci so bili varovanci selektorja Andreja Dobovičnika z 8:1 boljši od Francije. S tremi goli se je izkazal Kristjan Čujec.

(5:1)
1:0 Čujec (4.), 2:0 Čujec (12.), 3:0 Fideršek (13.), 3:1 Andrade (14.), 4:1 Osredkar (14.), 5:1 Vrhovec (16./10m), 6:1 Zajc (28.), 7:1 Čujec (33.), 8:1 Fideršek (37.)

Slovenija: Sever, Logar, Čujec, Vrhovec, Fideršek, Hozjan, Fetić, Osredkar, Zajc, Totošković, Kanc, Turk, Koren.

Videoposnetek tekme:

Selektor Andrej Dobovičnik je uvodoma na teren poslal Alena Fetića, domačina Nika Zajca, Denisa Totoškovića in kapetana Igorja Osredkarja, na gol črto pa Vida Severja. V nadaljevanju jih je menjala četverica Gašper Vrhovec, Matej Fideršek, Kristjan Čujec, Nejc Hozjan, v prvem polčasu so na klopi ostali Žan Koren, Luka Kanc in Teo Turk ter Nik Logar.

Slovenija je izvrstno opravila s prvim polčasom, proti Franciji je po 20 minutah vodila 5:1, dobro zastavljeno pa je sklenila v 2. polčasu za 2. najvišjo zmago na medsebojnih tekmah s Francozi.

Razigrani Čujec

Slovenija je v 4. in 12. minuti hitro kronala terensko premoč, dvakrat je zabil Kristjan Čujec. Pred tem sta se pred francoskimi vrati v polpriliki znašla še Zajc in Totošković.

Matej Fideršek je v 13. minuti povišal na 3:0. Francozi so po minuti odmora izkoristili napako v naši obrambni tretjini in znižali na 3:1. Kot da je to motiviralo naše igralce – Igor Osredkar je po gneči pred vrati Francije pospravil žogo v daljši vratarjev kot. Po 6. akumuliranem prekršku gostov pa je končni izid polčasa postavil Gašper Vrhovec.

Sever na mestu

Svojo priložnost so imeli tudi Francozi, a je Vid Sever v 18. minuti obranil strel z 10-metrovke. Prav tako je bil Sever na mestu v nadaljevanju tekme, v 23. minuti je dobro reagiral po strelu Mouhoudinea.

Si je pa Slovenija pred skoraj polno dvorano v Kopru do 26. minute nabrala štiri akumulirane prekrške. „Vztrajaj brez prekrška,“ je bilo slišati z naše klopi, ko je selektor opozarjal svoje igralce.

V 28. minuti pa so na svoj račun še enkrat prišli gledalci, gol je dosegel tudi Primorec Izolan Nik Zajc. V 31. minuti je z leve strani dobro poizkusil Hozjan, z desne pa v naslednji minuti Fideršek. Razpoloženost za igro je v 33. minuti potrdil Čujec s tretjim golom, s čimer je kronal že tako krasen dan – danes je z zagovorom diplomske naloge sklenil študij v Novi Gorici.

Po vodstvu 7:1 je selektor na ogrevanje poslal Korena in Logarja, ki sta nekaj za tem že vstopila na teren. Logar se je izkazal v 36. minuti, ko je obranil 10-metrovko (še drugo za Francijo nocoj v Kopru), po hitri akciji pa je mojstrsko podajo Čujca v gol z „lobom“ spremenil Fideršek za vodstvo 8:1.