Poraz po preobratu

Sobotna nevihta ni dovolila izvedbe pripravljalnega obračuna, so se pa nogometaši Maribora in Cracovie udarili danes. V Gornji Radgoni je bil po preobratu boljši poljski prvoligaš.

Mariborčani so dobili prvi polčas, ki ga je v korist Štajercev odločil Andrej Kotnik. Izolan je izkoristil predložek še enega Primorca Mitje Vilerja in z bližine zadel za mariborsko prednost. Gostje so izenačili v 68. minuti, ko je po kotu zadel Jablonsky, osem minut kasneje, po napaki Handanovića, pa je preobrat Poljakov dokončal Cecarić.

MARIBOR - CRACOVIA 1:2

Strelci: Kotnik (29'); Jablonsky (68'), Cecarić (76')
Maribor: Pirić (46' Handanović), Milec (46' Kolmanič), Ivković (67' Cretu), Peričić ('67' Rajčević), Viler (67' Kramarič), Vrhovec (67' Dervišević), Pihler (67' Ogrinec), Kotnik (67' Žugelj), Hotić (67' Bajde), Kronaveter (67' Mulahusejnović), Mešanović (67' Tavares). Trener: Darko Milanič.

• 22.08.2019 | Mednarodna tekmovanja
    O napredovanju v Ljudskem vrtu
    Nogometaši Maribora so na prvi tekmi t.i. "play-offa" za uvrstitev v UEFA Evropsko ligo dokaj uspešno opravili prvo nalogo. V bolgarskem Razgradu so se z domačim Ludogorcem razšli brez zadetkov, tako da bosta ekipi povratno tekmo, ki bo naslednji četrtek v štajerski prestolnici, odigrali iz začetnega položaja.
  • 21.08.2019 | Mednarodna tekmovanja
    Bolgari zadnja ovira pred evropsko ligo
    Nogometaši Maribora so v prejšnjem tednu zaključili z lovljenjem skupinskega dela UEFA Lige prvakov, evropsko pot pa bodo nadaljevali v kvalifikacijah UEFA Evropske lige. Vijoličaste so evropske jeseni loči le še ena ovira, a bolgarski prvak Ludogorec ne bo lahak zalogaj.
  • 17.08.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Celjani dobili štajerski derbi
    Nogometaši Celja so v 6. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Maribor z 2:1 (1:0).
  • 15.08.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Celje - Maribor
    Norveški Rosenborg je končal mariborske sanje o novem nastopu v UEFA Ligi prvakov, četo Darka Milaniča pa že v soboto čaka nova zanimiva preizkušnja. Maribor se bo v štajerskem derbiju udaril s Celjem, ki je v Domžalah dočakalo prvo zmago sezone.
  • 10.08.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Maribor do prve zmage
    Nogometaši maribora so v 5. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali CB24 Tabor Sežano s 4:2 (1:1).
  • 08.08.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Maribor – CB24 Tabor Sežana
    Vijoličasti še čakajo na prvo zmago, medtem ko se Sežančani nahajajo v zgornjem delu prvenstvene lestvice. Se bodo prvaki pobrali že ta konec tedna?
  • 03.08.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Maribor še naprej brez zmage
    Nogometaši Mure in Maribora so se v 4. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:0).
  • 02.08.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Mura – Maribor
    Derbi 4. kroga bo na Fazaneriji, kjer spočiti Prekmurci pričakujejo državne prvake. Bodo vijoličasti na krilih uspešne evropske predstave popravili vtis tudi v prvenstvu?
  • 28.07.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Prvi derbi sezone ni prinesel golov
    Nogometaši Maribora in Olimpije so se v 3. krogu Prve lige Telekom Slovenije v Ljudskem vrtu razšli brez golov.
  • 26.07.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Maribor - Olimpija
    Prvi veliki derbi sezone 2019/20 bo tokrat na sporedu že v 3. krogu. Bo slavil državni ali pokalni prvak?