Poraz Maribora in Triglava

Nogometaši Maribora in Triglava so praznični petek izkoristili za novo preizkušnjo, a so tako Štajerci kot Gorenjci ostali praznih rok. Rapid je bil usoden za Kranjčane, Mariborčani so izgubili s Crveno zvezdo.

Letošnja udeleženka skupinskega dela UEFA Lige prvakov je slavila z 1:0, odločitev o zmagovalcu pa je padla v 79. minuti. Marko Marin, ki je v preteklosti nosil tudi dres nemške izbrane vrste, je s samostojnim prodorom dokazal svoje mojstrstvo in premagal nemočnega Handanovića. Slednji se je sicer izkazal z nekaj posredovanji, Maribor pa je bil najbližje zadetku v 59. minuti, ko je Pihler za las zgrešil beograjska vrata.

Kranjčani so bili gostje dunajskega Rapida, ki se pripravlja na izločilne boje UEFA Evropske lige. Dvoboj je postregel s kar sedmimi zadetki in tremi enajstmetrovkami v korist domače ekipe, prvi polčas pa se je končal z neodločenim izidom. Dunajčani so povedli s kazenskim udarcem Schwaba, a je prednost izničil Luka Majcen. Zeleno-beli so v drugem polčasu hitro dosegli dva zadetka, a je Gorenjce znova približal Žan Kumer, Rapid pa je zatem udaril še dvakra in prišel do visoke zmage.

CRVENA ZVEZDA - MARIBOR 1:0 (1:0)

Strelec: Marin (79')
Maribor: Handanović, Klinar (75' Milec), Ivković, Šuler, Viler, Vrhovec (75' Dervišević), Cretu, Pihler (75' Felipe Santos), Hotić, Zahović (75' Tavares), Mešanović (79' Kramarič). Trener: Darko Milanič.

RAPID DUNAJ - TRIGLAV KRANJ 5:2 (1:1)

Strelci: Schwab (10'/11m), Murg (50'), Knasmüllner (55'), Sonnleitner (72'), Pavlovic (90'/11m); Majcen (26'), Kumer (55')
Triglav - začetna enajsterica: Arko, E. Kryeziu, Arh-Česen, Mlakar, Kumer, Udovič, Tijanić, Žurga, Rogelj, Mertelj, Majcen. Trener: Dejan Dončić.

• 20.04.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Prekmurci poraženi v Kranju
    Nogometaši kranjskega Triglava so na današnji tekmi 28. kroga Prve lige Telekom Slovenije premagali Muro z 2:1 (0:1).
  • 19.04.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Celjani do pomembne domače zmage
    Nogometaši Celja so v 28. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Aluminij iz Kidričevega z 1:0 (0:0).
    Olimpija doma zanesljiva
    Nogometaši ljubljanske Olimpije so v 28. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Gorico s 3:1 (1:0).
  • 18.04.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Krško - Domžale
    Po nogometno mirni nedelji bo spored 28. kroga PLTS zaključen s ponedeljkovo tekmo na Gubcu. Krško po pomembni zmagi v Novi Gorici napada Domžale. Kdo bo velikonočne praznike zaključil z zmago?
    Pred tekmo: Maribor - Rudar
    Maribor bo zaključno četrtino letošnjega prvenstva odprl z domačo tekmo proti Rudarju. Knapi so se v prejšnjem krogu razveselili prve zmage pod taktirko Almirja Sulejmanovića, vijolice so po avtogolu ugnale Domžale.
    Pred tekmo: Triglav - Mura
    Triglav je izgubil zadnje tri preizkušnje, Mura je neporažena že pet krogov, Prekmurcem je steklo tudi na gostovanjih. Črno-beli so se po Novi Gorici veselili še v Celju, kdo bo uspešnejši v gorenjski prestolnici?
    Pred tekmo: Celje - Aluminij
    Petek bo ponudil dva prvoligaška spopada, po ljubljanski bo oživela tudi celjska zelenica. Celje se bo po porazu z Muro udarilo z Aluminijem, ki se je dobro upiral Olimpiji. Kdo se bo veselil v knežjem mestu?
    Pred tekmo: Olimpija - Gorica
    Prvoligaši bodo velikonočni konec tedna izkoristili za odprtje zadnje četrtine PLTS. V Stožicah bodo uvodno tekmo 28. kroga odigrali nogometaši Olimpije in Gorice, ki so se po novem porazu znašli v težavah.
  • 16.04.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Enajsterica 27. kroga PLTS
    Enajsterica kroga Prve lige Telekom Slovenije je sestavljena po izboru obiskovalcev portala in uredništva prvaliga.si.
  • 15.04.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Statistični posladki 27. kroga
    Aleksander Rajčević je na prvoligaških igriščih zbral že 26 tisoč minut. Aleš Mertelj je odigral 250., Robert Pušaver pa stoto prvoligaško tekmo. Slobodan Vuk se je s 139. tekmo v dresu Domžal na osmem mestu klubske lestvice izenačil z Zenijem Husmanijem.