Poraz Maribora in Triglava

Nogometaši Maribora in Triglava so praznični petek izkoristili za novo preizkušnjo, a so tako Štajerci kot Gorenjci ostali praznih rok. Rapid je bil usoden za Kranjčane, Mariborčani so izgubili s Crveno zvezdo.

Letošnja udeleženka skupinskega dela UEFA Lige prvakov je slavila z 1:0, odločitev o zmagovalcu pa je padla v 79. minuti. Marko Marin, ki je v preteklosti nosil tudi dres nemške izbrane vrste, je s samostojnim prodorom dokazal svoje mojstrstvo in premagal nemočnega Handanovića. Slednji se je sicer izkazal z nekaj posredovanji, Maribor pa je bil najbližje zadetku v 59. minuti, ko je Pihler za las zgrešil beograjska vrata.

Kranjčani so bili gostje dunajskega Rapida, ki se pripravlja na izločilne boje UEFA Evropske lige. Dvoboj je postregel s kar sedmimi zadetki in tremi enajstmetrovkami v korist domače ekipe, prvi polčas pa se je končal z neodločenim izidom. Dunajčani so povedli s kazenskim udarcem Schwaba, a je prednost izničil Luka Majcen. Zeleno-beli so v drugem polčasu hitro dosegli dva zadetka, a je Gorenjce znova približal Žan Kumer, Rapid pa je zatem udaril še dvakra in prišel do visoke zmage.

CRVENA ZVEZDA - MARIBOR 1:0 (1:0)

Strelec: Marin (79')
Maribor: Handanović, Klinar (75' Milec), Ivković, Šuler, Viler, Vrhovec (75' Dervišević), Cretu, Pihler (75' Felipe Santos), Hotić, Zahović (75' Tavares), Mešanović (79' Kramarič). Trener: Darko Milanič.

RAPID DUNAJ - TRIGLAV KRANJ 5:2 (1:1)

Strelci: Schwab (10'/11m), Murg (50'), Knasmüllner (55'), Sonnleitner (72'), Pavlovic (90'/11m); Majcen (26'), Kumer (55')
Triglav - začetna enajsterica: Arko, E. Kryeziu, Arh-Česen, Mlakar, Kumer, Udovič, Tijanić, Žurga, Rogelj, Mertelj, Majcen. Trener: Dejan Dončić.