25.11.2018 | 1. SŽNL
Pomurke z rekordom vzele slovo od leta 2018

S tekmami 12. kroga SŽNL je konec z ženskim ligaškim nogometom za leto 2018. Na vrhu s popolnim izkupičkom nadaljevanje sezone čakajo Pomurke, za petami so jim aktualne državne prvakinje ŽNK Olimpija Ljubljana.

Mori v 62. minuti

Derbi 12. kroga se je končal z minimalno zmago zmajčic. Gostje iz Ljubljane so povedle v 13. minuti, zadela je Manja Rogan. Zala Kuštrin je z 12. zadetkom v tem delu sezone poravnala rezultat v 59. minuti. Tri minute kasneje je tekmo odločila Adrijana Mori, ki je zadela za končnih 1:2.

Radomljanke so od 6. do 12. kroga odigrale tudi štiri tekme z ekipami, ki so zdaj na lestvici pred njimi. Tri srečanja so izgubile za gol, s krimovkami pa so remizirale.

Perušova potegnila ekipo

Mariborčanke leto 2018 končujejo z zmago v Ajdovščini. Izkušena Saša Peruš je še drugič zapored dosegla dva zadetka in prispevala levji delež k pomembnim trem točkam; enega je dodala Pija Kovačič.

Rekordno v tem delu

Vodilna ekipa lige ŽNK Telemach GMT Beltinci je z rekordno zmago te jeseni sklenila koledarsko leto 2018. Varovanke trenerke Nuše Ladinek so na Obali s 15:0 porazile ŽNK Ankaran Obalo, s sedmimi goli se je izkazala Špela Kolbl. Svoj 300. gol v SŽNL je dosegla Tjaša Tibaut, kar je proslavila s soigralkami, obeležili pa so na klubski Facebook strani.

Krimovke so se rešile

Opozorila trenerja krimovk Davida Fekonje so na koncu le zalegla, a so se morale igralke ŽNK Krim Rolljet krepko potruditi, da so prišla do treh točk na Gorenjskem. ŽNK Cerklje so po 11 minutah igre že vodile 2:0, zadela je Manca Smolnikar. Med 46. in 55. minuto so gostje naredile tudi tri menjave, gole pa so dosegle med 77. in 86.! Manca Kutnjak, Nika Pintarič in Katja Turk so poskrbele za šesto zmago v 12 tekmah.

Remi na ljubljanskem derbiju
    Končana je še zadnja, četrta tekma 19. kroga Ženske nogometne lige Triglav Zdravje. Ljubljanski derbi se je končal z delitvijo točk: ŽNK Olimpija Ljubljana – ŽNK Ljubljana 1:1. Omenjen rezultat je še najbolj razveselil vodilno ŽNK Muro Nono, katere prednost pred Olimpija znaša osem točk.
    V pričakovanju mestnega derbija
    S tekmami 19. kroga se je začel zadnji del državnega prvenstva Ženske nogometne lige Triglav Zdravje. Danes je na sporedu še ljubljanski derbi – ŽNK Olimpija Ljubljana gosti ŽNK Ljubljana.
  • 14.04.2024 | 1. SŽNL
    Krimovke odnesle točke s Ptuja
    V ligi za prvaka danes do zmag vodilna ŽNK Mura Nona, v spodnjem delu se treh točk veselijo nogometašice ŽNK Cerklje ter ŽNK Krim. Ljubljanski derbi ŽNK Olimpija Ljubljana – ŽNK Ljubljana bo v ponedeljek, tudi s prenosom na Planet TV2.
  • 13.04.2024 | 1. SŽNL
    Četverica v ligo za prvaka, peterica za razvrstitev
    Štiri ekipe v ligi za prvaka igrajo za naslov, peterica v spodnjem delu pa za razigravanje od 5. do 9. mesta. V nedeljo so na sporedu tekme ŽNK Cerklje – ŽNK Gažon, ŽNK Mura Nona – ŽNK Radomlje Medex in WFC Drava Ptuj – Krim. Ljubljanski derbi ŽNK Olimpija Ljubljana – ŽNK Ljubljana bo v ponedeljek.
  • 08.04.2024 | 1. SŽNL
    Krimovkam in Radomljankam točka
    V Ljubljani sta se v zaostali tekmi 16. kola Ženske nogometne lige Triglav Zdravje pomerili ŽNK Krim in ŽNK Radomlje. Tekma se je končala z neodločenim rezultatom (1:1).
  • 06.04.2024 | 1. SŽNL
    Krimovke in Radomljanke za ligaške točke
    V nedeljo bo v Ljubljani na sporedu že zaostala tekma 16. kroga Ženske nogometne lige Triglav Zdravje. Zaradi aktivnosti igralk v reprezentanci DU17 je bila tekma ŽNK Krim – ŽNK Radomlje Medex preložena na nedeljo, 7.4.
  • 28.03.2024 | 1. SŽNL
    Prvakinje in Ajdovke suverene
    Danes sta bili na sporedu še dve tekmi 18. kroga Ženske nogometne lige Triglav Zdravje. Vodilna ŽNK Mura Nona je z visoko domačo zmago proti WFC Dravi Ptuj (10:0) potrdila 1. mesto po rednem delu, ajdovski Primorje Gaia Naturelle pa je bil s 7:0 boljši od ŽNK Gažona.
  • 24.03.2024 | 1. SŽNL
    Vodilni trojec zmagal, uspelo tudi Ptujčankam
    ŽNK Mura Nona ostaja na vrhu tudi po zmagi v Radomljah (0:1). ŽNK Ljubljana je doma z 2:1 odpravila Primorje Gaia Naturelle, Olimpija v gosteh pred kamerami Planet TV-ja Cerklje (0:3), do novih točk še Ptujčanke, ki so z 1:0 ugnale Krim. Tokrat je bila prosta ekipa ŽNK Gažona.
  • 23.03.2024 | 1. SŽNL
    Kamere v Cerkljah in Radomljah
    V 17. krogu so tako na sporedu tekme v Ljubljani, Cerkljah, Radomljah in na Ptuju. Ob 11. uri vabljeni k ogledu tekme ŽNK Cerklje – ŽNK Olimpija Ljubljana; prenos bo na Planet TV2. Ob 15. uri pa bo še spletni prenos iz Radomelj, kjer bo domači ŽNK Medex Radomlje gostil ŽNK Muro Nono. Tokrat je prosta ekipa ŽNK Gažona.
  • 17.03.2024 | 1. SŽNL
    Ajdovke uspešno pred kamerami, Mura in Ljubljana izdatno
    Danes so bile na sporedu tri tekme 16. kroga Ženske nogometne lige Triglav Zdravje. Ajdovsko Primorje Gaia Naturelle je s 5:0 odpravila Ptujčanke, do visokih zmag ŽNK Mura Nona in ŽNK Ljubljana.