25.11.2018 | 1. SŽNL
Pomurke z rekordom vzele slovo od leta 2018

S tekmami 12. kroga SŽNL je konec z ženskim ligaškim nogometom za leto 2018. Na vrhu s popolnim izkupičkom nadaljevanje sezone čakajo Pomurke, za petami so jim aktualne državne prvakinje ŽNK Olimpija Ljubljana.

Mori v 62. minuti

Derbi 12. kroga se je končal z minimalno zmago zmajčic. Gostje iz Ljubljane so povedle v 13. minuti, zadela je Manja Rogan. Zala Kuštrin je z 12. zadetkom v tem delu sezone poravnala rezultat v 59. minuti. Tri minute kasneje je tekmo odločila Adrijana Mori, ki je zadela za končnih 1:2.

Radomljanke so od 6. do 12. kroga odigrale tudi štiri tekme z ekipami, ki so zdaj na lestvici pred njimi. Tri srečanja so izgubile za gol, s krimovkami pa so remizirale.

Perušova potegnila ekipo

Mariborčanke leto 2018 končujejo z zmago v Ajdovščini. Izkušena Saša Peruš je še drugič zapored dosegla dva zadetka in prispevala levji delež k pomembnim trem točkam; enega je dodala Pija Kovačič.

Rekordno v tem delu

Vodilna ekipa lige ŽNK Telemach GMT Beltinci je z rekordno zmago te jeseni sklenila koledarsko leto 2018. Varovanke trenerke Nuše Ladinek so na Obali s 15:0 porazile ŽNK Ankaran Obalo, s sedmimi goli se je izkazala Špela Kolbl. Svoj 300. gol v SŽNL je dosegla Tjaša Tibaut, kar je proslavila s soigralkami, obeležili pa so na klubski Facebook strani.

Krimovke so se rešile

Opozorila trenerja krimovk Davida Fekonje so na koncu le zalegla, a so se morale igralke ŽNK Krim Rolljet krepko potruditi, da so prišla do treh točk na Gorenjskem. ŽNK Cerklje so po 11 minutah igre že vodile 2:0, zadela je Manca Smolnikar. Med 46. in 55. minuto so gostje naredile tudi tri menjave, gole pa so dosegle med 77. in 86.! Manca Kutnjak, Nika Pintarič in Katja Turk so poskrbele za šesto zmago v 12 tekmah.