24.11.2019 | 1. SŽNL
Pomurke z odliko sklenile leto 2019

ŽNK Nona Pomurje Beltinci je z 12. zmago v 12 krogih potrdil primat v ligaški nogometni jeseni v SŽNL. Prvi del tekmovanja je končan.

8:1 in 7:0

ŽNK Cerklje je z izenačeno najvišjo zmago prvega dela sezone (8:1 in 7:0) dosegel prav v Ajdovščini, kjer so varovanke trenerja Primoža Štrajharja s 7:0 porazile domačinke. Manca Smolnikar je dosegla tri gole, Simona Jelovšek dva, po enega Marcela Kos in Nika Koprivnikar. To je bila tretja letošnja zmaga Gorenjk, kar je dovolj za 7. mesto po jesenskem delu prvenstva. Ajdovke, vodi jih Luka Kompara, ostajajo pri točki in osmi poziciji.

Koper korak naprej

Na 5. in 6. mestu leto 2020 čakata Koper Obala in ŽNK MB Tabor, ekipi pa sta si ravno v 12. krogu menjali poziciji. Z zadetkom Tine Paliske (njen 8. gol v 1. delu sezone), tekla je 13. minuta, so se Koprčanke dokopale do minimalne, a dragocene zmage. Koprčanke so pri 13 točkah, Mariborčanke jih imajo 11. Varovanke trenerja Petra Kocjančiča so mesec november sklenile brez poraza – dve zmagi in remi.

Pomurke s stilom

Za konec še obračuna v Bratoncih in Ljubljani, ki sta potrdila, da so Pomurke in Ljubljančanke korak pred konkurenco. Prvakinje iz Beltincev so s 6:0 odpravile Radomljanke in tako postavile piko na i krasnemu letu 2019 – ko so vrnile naslov državnih prvakinj spet v Pomurje. Tokrat so varovanke trenerja Sandija Bauerja že po 22 minutah vodile 3:0, zadele so Špela Kolbl, Tjaša Tibaut in Sara Makovec. V nadaljevanju so v mreži gostij končale še tri žoge, zadele so Luana Zajmi, Tjaša Tibaut in Špela Kolbl.

Takisto s teniškim izidom, zgoraj 6:0, v Ljubljani pa 6:1, se je končal ljubljanski mestni derbi. Krimovke so povedle v 23. minuti, zadela je kapetanka Lucija Grad, temu pa je sledil odgovor v izvedbi Manje Rogan. Le ta je zadela v 36. in 39. minuti, zmago zmajčic so potrdile v 2. polčasu Manca Suhoveršnik (2), Zala Vindišar (1) in Nika Udovič (1).