01.05.2019 | WU17
Po preobratu do remija

Slovenska dekliška vrsta je redni del Turnirja narodov sklenila z remijem. Po zaostanku 0:2 so varovanke selektorice Tine Kelenberger v nadaljevanju zrežirale preobrat in prišle do delitve točk. Zadeli sta Ema Erman in Manca Suhoveršnik. V petek se bo Slovenija v Tolminu ob 17. uri pomerila za končno tretje mesto, tekmice bodo italijanske vrstnice.

V prvem delu igra naših igralk ni stekla, kar je Norveška izkoristila in odšla na odmor z dvema goloma prednosti. V nadaljevanju je na terenu zagospodarila naša izbrana vrsta, ki je zabila dva gola. V prvo je bila na drugi vratnici na pravem mestu Ema Erman, v drugo pa je bila nagrajena vztrajnost kapetanke Mance Suhoveršnik, ki je tudi zavoljo prisebnosti svoje soigralke še enkrat prišla do priložnosti, ki jo je mojstrsko zaključila s strelom po tleh v daljši kot norveške vratarke.

(0:2)
0:1 Omarsdottir (23.), 0:2 Sorensen Rokke (33.), 1:2 Erman (41.), 2:2 Suhoveršnik (54.)

Videoposnetek tekme:

Slovenija: Fluher, Šabotič, Kajzba, Kolar, Rojnik, Janež, Egerl, Gradišek, Kocijan, Sušnik, Suhoveršnik.

„Po nekoliko slabšem prvem polčasu nam je med odmorom uspelo prebuditi ekipo, da so v drugem delu verjele v svoje kvalitete ter uspele izenačiti. Potrebno je pohvaliti pozitiven odnos deklet, kljub težki situaciji ob polčasu. Čaka nas pa še kar nekaj dela, da bo ekipa še bolje komunicirala in funkcionirala tako v obrambi kot tudi v napadu,“ je po koncu tekme povedala selektorica Tina Kelenberger.