Po osmih letih spet doma

Aleš Mertelj bo spomladi zaigral v dresu Triglava, zgolj nekaj dni za nekdanjim soigralcem pri Mariboru pa se v matično sredino vrača tudi Etien Velikonja. Napadalec bo po osmih letih znova branil barve domače Gorice.

Izkušeni Primorec je z moštvom trenerja Nermina Bašića vadil že nekaj časa, pred dnevi pa se je v pripravljalnem obračunu z Dobom vpisal tudi med strelce. Goričanom je obljubil enoinpolletno zvestobo, so danes potrdili na severu Primorske. Tridesetletnik se bo v drugem delu prvenstva, potem ko je bil vse od poletja brez kluba, na igrišča vrnil po novi poškodbi kolena. Le-ta ga je pred leti za nekaj časa že zaustavila tudi kot člana Gorice.

Za Velikonjo je sicer zanimiva nogometna pot, saj se je po uveljavitvi v dresu Gorice pridružil Mariboru, po selitvi na Otok je kot posojeni član Cardiffa nastopal za Rio Ave in Lierse, sredi leta 2016 pa se je znova vrnil v domovino in si nadel dres Olimpije. Pol leta kasneje se je pridružil turškemu Genclerbirligiju, nazadje pa je bil član nizozemskega prvoligaša Willem II, a si je po obetavnem začetku - na petih tekmah je dosegel tri zadetke - poškodoval koleno.

Velikonja je s 32 prvoligaškimi zadetki deseti strelec novogoriškega kluba.