11.08.2019 | 2. SNL
Po koprski zmagi na primorskem derbiju spremembe na vrhu

V derbiju tretjega kroga druge slovenske nogometne lige je Koper v gosteh premagal Gorico z 2:1. Za Koprčane je bila to prva zmaga v sezoni, Goričani pa so doživeli prvi poraz.

Primorski derbi je postregel z izenačeno igro, več uspeha pri strelih na gol pa so imeli Koprčani. Povedli so v 17. minuti po zadetku Edija Baša, v 41. minuti je z bele točke izenačil Etien Velikonja, za katerega je bil to že šesti zadetek v tej sezoni, končni izid pa je v 62. minuti postavil Ivica Guberac. Gorico, ki je bila po dveh tekmah še edina ekipa brez poraza, so na vrhu nasledili Krško, Kalcer Radomlje in Vitanest Bilje.

Krčani so do zmage v gosteh proti Fužinarju prišli v samem zaključku tekme. Vodstvo 2:0 so izgubili v 91. minuti, a nato hitro znova povedli z avtogolom Nejca Plaznika, v 95. minuti pa postavili končnih 4:2.

Tudi nogometaši iz Bilj so do treh točk prišli šele v 89. minuti. Na gostovanju v Dekanih je zadel Matej Žimond, precej lažje in zasluženo pa je do uspeha prav tako na tujem prišel Kalcer; Rogaško je premagal z 2:0.

V zadnji tekmi tretjega kroga druge slovenske nogometne lige so nogometaši Drave na gostovanju pri Brdih zmagali s 3:2. Domači so v 26. minuti vodili z 2:0, potem pa je gostom uspel preobrat. Odločilni gol je v 69. minuti dosegel Temitope Samuel Nelson.

GORICA - KOPER 1:2 (1:1)

Ajdovščina, gledalcev 550, sodniki: Žnidaršič, Povšnar, Habuš.
Strelci: 0:1 Baša, 1:1 Velikonja (41., 11-m), 1:2 Guberas (62.).
Rumeni kartoni: Hodžić, Grudina, Paljk; Vršič, Andjelić.
Rdeči kartoni: /.

Gorica: Marjanović, Grudina, Velikonja, Kolenc, Gulič (od 78. Paljk), Volarič (od 66. Jermol), M. Kavčič, Hodžić, Tomiček, Marinič (od 57. Colley), Lipušček.
Koper: Nenezić, Galešić (od 88. Gajšek), Mišić, Guberac, Jelić Balta, Vrdoljak, Žužek, Vršič, Baša, Cerovec (od 66. Andjelić), Badžim (od 46. Štromajer).

Borivoje Lučić, trener Gorice: “Na začetku tekme nismo bili pravi. Koper nas je presenetil z agresivno igro in uspelo jim je doseči zadetek. Po prejetem golu smo prevzeli pobudo na igrišču, nato pa zasluženo izenačili. Pričakovali smo, da bodo Koprčani v drugem polčasu padli, a prejetni zadetek nas je nekako presekal. Izkušeni vezni igralci nasprotnika so vodstvo znali unovčiti in tekmo pripeljati do konca.”

ROGAŠKA - KALCER RADOMLJE 0:2 (0:0)

Rogaška Slatina, gledalcev 190, sodniki: Bukovec, Topolnik, Kranjc.
Strelca: 0:1 Varga (52.), 0:2 Primc (58.).
Rumeni kartoni: Neskič, Ahec, Šmigoc; Cerar.

Rogaška: Vunderl, Močić, Šmigoc, Čuček, Ahec, Gorza (od 66. Hustić), Hustić, Neskič, Grošič, Jauk (od 69. Petrović), Muzaferović (od 79. Bračko).
Kalcer: Lojen, Primc, Jazbec (od 46. Zabukovnik), Varga, Cerar, Nikolić (od 87. Duspara), Pišek, Jakovljević (od 66. Vrandečič), Trdin, Guček, Poglajen.

Damijan Romih, trener NK Rogaška: “Gostom čestitam za zmago. V prvem polčasu smo imeli tri lepe priložnosti s katerih bi morali zadeti. V drugem polčasu pa je bila razlika v fizični pripravljenosti in individualni kvaliteti na strani gostov, ki so to s pridom izkoristili.”

FUŽINAR VZAJEMCI - KRŠKO 2:4 (0:2)

Ravne na Koroškem, gledalcev 300, sodniki: Kovačič, Smej, Šumer.
Strelci: 0:1 Sokler (9.), 0:2 Žabec (12.), 1:2 Fasvald (70.), 2:2 Turkuš (91.), 2:3 Plaznik (93. avtogol), 2:4 Čirjak (95.).
Rumeni kartoni: Rober; Srpak.

Fužinar: Poljanec, Rober, Ikić, Dodlek, Paradiž, Plaznik, Ivkič, Kovač (od 54. Pipuš), Turkuš, Trdina (od 75. Obretan), Medved (od 66. Fasvald).
Krško: Zalokar, Sokler (od 79. Jurečič), Puškarić (od 73. Regvar), Čirjak, Dadić, Mlinar, Florjanc, Srpak, Marcijuš, Zakrajšek, Žabec.

JADRAN DEKANI - VITANEST BILJE 1:2 (1:0)

Dekani, gledalcev 60, sodniki: Sagrković, Brezovar, Čiča.
Strelci: 1:0 Zyba (28.), 1:1 Costa Slaviero (51.), 1:2 Žižmond (89.).
Rumeni kartoni: Zyba, Vranješ, Verunica; Perko, Slavec, Pušnar.

Jadran: Cvetković, Stepančič (od 89. Perhavec), Angov, Vranješ (od 46. Babič), Ahmetović, Zyba, Matošević, Vidaković, Ovsenek, Verunica, Sredojević (od 78. Jakupovič).
Vitanest Bilje: Lipičar, Perko (od 64. Batič), Gomes, Pušnar, L. Žižmond, Oyewusi, Costa Slaviero (od 56. Cvek), Štrukelj (od 68. M. Žižmond), Doplihar, Slavec, Humar.

KRKA - ROLTEK DOB 2:2 (0:1)

Novo mesto, gledalcev 200, sodniki: Podgoršek, Brezar, Jug.
Strelci: 0:1 Tiganj (31.), 1:1 Huč (61.), 1:2 Petrovič (65.), 2:2 Kambič (67.).
Rumeni kartoni: Suljević, Hrovat, Kunstelj, Rems, Stankovič, Zenković.

Krka: Kisovec, Bedek, Judež, Dušak, Kastrevec (od 67. Kižlin), Pavič, Huč, Kambič (od 68. Vešner Tičić), Hrka (od 76. Škrbec), Kim, Potokar.
Roltek Dob: Čretnik, Petrovič, Gajič (od 84. Zenković), Račić, Tiganj, Suljević, Kunstelj (od 77. Gorenc Stankovič), Femec, Jugovar, Rems, Hrovat (od 59. Mladenovič).

Zoran Zeljković, trener NK Krka: “Veseli me, da se po zaostanku ne predajamo. Za rezutatski napredek bo potrebna večja stabilnost in realizacjja v napadu. Potrebno bo popraviti tudi igro v obrambi.”

Ne glede na rezultat današnje tekme menim, da ima ekipa še ogromno prostora za napredek.

BREŽICE TERME ČATEŽ - BELTINCI KLIMA TRATNJEK 2:0 (0:0)

Brežice, gledalcev 300, sodniki: Balažič, Bezjak, Flajšman.
Strelca: 1:0 Duvnjak (82.), 2:0 Filip (86.).
Rumeni kartoni: Drugovič, Duvnjak, Filip.

Brežice Terme Čatež: Kruljac, M. Soldo (od 55. Ferić), Brumen, Bejdić, Turković (od 90. Vidmar), Duvnjak, Drugovič, F. Soldo, Modrić, Božič (od 77. Filip), Felja.
Beltinci Klima Tratnjek: Zver, Kuzma, Hočevar, Mauko (od 63. Balažic), Kristl, Apatič, Raduha, Maučec, Sočič (od 46. Zorman), Lukač, Mörec (od 73. Koprivica).

NAFTA 1903 - KOROŠKA DRAVOGRAD 4:1 (2:0)

Lendava, gledalcev 350, sodniki: Halilović, Mežnar, Radusinović.
Strelci: 1:0 Rebernik (16.), 2:0 Vinko (32.), 3:0 Oštrek (50.), 3:1 Adomako (82.), 4:1 Zagorec (89.).
Rumeni kartoni: Barič.

Nafta 1903: Raduha, Pirtovšek, Bizjak (od 72. Toth), Rebernik, Oštrek, Ploj, Malešević, Vinko (od 61. Zagorec), Bolla, Šeruga, Leuštek (od 26. Živko).
Koroška Dravogra: Kanduč, Petek, Dobaj, Barič, Gluhovič (od 46. Verstovšek), Kogelnik (od 72. Vošnjak), Brzin, Adomako, Vrabič, Rožej, Pečnik (od Rogina).

Marian Sluka, predstavnik NK Lendava: »Vesel sem, da sem danes lahko užival v igri svoje stare ekipe. Danes smo bili v vsaki točki boljši od nasprotnika. Zelo sem zadovoljen z današnjim pristopom ter igro ekipe. Bili smo agresivni, igrali smo zelo ofenzivno, veliko smo pretekli ter si ustvarili ogromne priložnosti. Dravograd je lahko hvaležen le svojemu vratarju, da v prvem polčasu ni prejel 4-5 zadetkov. V takšni vročini je zelo težko igrati nogomet, to se je danes tudi videlo. Kljub temu nam je tudi v drugem delu uspelo priigrati velike priložnosti. Edina negativna točka današnje tekme je bil prejeti gol. Zelo mi je žal, da ga nismo mogli preprečiti. V prvi vrsti mi je najbolj žal Florijana, saj nam je dostikrat pomagal, mi pa njemu danes nismo uspeli. Iz takšnih situacij se moramo učiti, saj bo se ekipa še veliko krat znašla v podobnem položaju. Po vodstvu s 3:0 bi se morali koncentrirati na večjo posest, kar sem tudi danes večkrat omenil pred igralci, ampak nič za to. Moja ekipa je danes zasluženo premagal nasprotnika. Vse je storila, da zmaga ostane doma, zato ji tudi želim čestitati. Upam, da bomo tudi v prihodnje tako uspešni, kot danes

BRDA - DRAVA DAKINDA PTUJ 2:3

Vipolže, gledalcev 120, sodniki: Žganec, Todorović, Kužnik.
Strelci: 1:0 Bužinel (14.), 2:0 Golob (26.), 2:1 Petek (44.), 2:2 Vajda (53.), 2:3 Nelson (69.).
Rumeni kartoni: Humar, Bužinel, Petek; Grajfoner, Nelson, Petel.

Brda: Pintol, Curk, Jazbar, Celcer, Marinič, Golob, Bužinel (od 66. Frelih), Humar (od 56. Perše), Daw. Jalinous, Jogan (od 74. Musić), Dar. Jalinous.
Drava Dakinda Ptuj: Hrastnik, Rešek, Novak, Nelson (od 75. Razboršek), Haljeta, Grajfoner, Mate, Bajrami, Marcius (od 84. Melvan), Petek, Kene (od 46. Vajda).