23.06.2021 | WU19
Po dobrem polčasu slabše nadaljevanje

Dekliška mladinska reprezentanca je v Čatežu, kjer je na pripravah, odigrala prvo od dveh prijateljskih tekem proti izbrani vrsti Bosne in Hercegovine. Uvodna tekma je pripadla gostjam, ki so slavile zmago s 4:2, ob polčasu je vodila Slovenija 2:0.

Reprezentanci se bosta pomerili vnovič v petek, 25.6., ob 10. uri, tekmo pa boste lahko spremljali v neposrednem prenosu na spletni strani Nzs.si.

Naše mladinke so izvrstno začele tekmo, povedle so v 20. minuti, zadela je kapetanka Nina Kajzba. V 29. minuti je na 2:0 povišala Gaja Bizjak. V drugem polčasu pa so prevladovala gostje, ki so med 52. in 94. minuto dosegle štiri gole in prišle do zmage.

„Prvi polčas smo odigrali odgovorno v fazi obrambe, bili agresivni in disciplinirani, hkrati pa učinkoviti v fazi napada. Drugi polčas je prinesel popolnoma drugo sliko, več napak je botrovalo k temu, da smo nasprotniku puščali preveč  prostora in zato bili kaznovani,“ je po tekmi povedala selektorica Petra Mikeln.

Pripravljalni tekmi, Čatež:

23.6.
Slovenija - BiH 2:4
(2:0)
1:0 Kajzba (20.), 2:0 Bizjak (29.), 2:1 Smajić (52.), 2:2 Jelčić (74.), 2:3 Pandžić (79.), 2:4 Jelčić (94.)

Slovenija: Balažic, Šabotić, Bizjak, Grujič, Rojnik, Janež, Kajzba, Šenk, Eferl, Hlebec, Rovšek.
Igrale so še: Forštnarič, Zakrajšek, Feratovič, Mele, Kosirnik, MqQuarrie