Opravljen žreb UEFA Pokala regij

Dan v švicarskem Nyonu, kjer domuje UEFA, je minil v znamenju žrebov. Po premoru zaradi epidemije koronavirusa se s sezono 2022/23 vrača tudi tekmovanje amaterskih reprezentanc UEFA Pokal regij.

Slovenski predstavnik je bil v konkurenci 32 moštev uvrščen v skupino 7, zmagovalci državnega tekmovanja pa se bodo srečali z regionalno amatersko reprezentanco Švice, Madžarske in Španije.

Turnirji bodo potekali med 15. avgustom in 22. decembrom 2022, zmagovalci osmih skupin pa se bodo prebili v nadaljevanje tekmovanje. V zadnji izpeljani sezoni 2018/19 so slavili Poljaki.

• 05.10.2022 | Mednarodna tekmovanja
    Domžalčani blizu, a vseeno daleč
    Domžalčani so se od letošnje izvedbe UEFA Mladinske lige prvakov poslovili z remijem, čeprav so v drugem polčasu blizu tega, da izničijo zaostanek treh zadetkov s prvega srečanja v švicarskem Bernu.
    Danes povratni obračun s švicarskim prvakom
    Čeprav so v švicarskem Bernu prejeli tri zadetke, se v mladinski selekciji Domžal pred povratno tekmo prvega kroga UEFA Mladinske lige prvakov še niso predali.
  • 13.09.2022 | Mednarodna tekmovanja
    Domžalski mladinci s švicarskim prvakom
    Mladinci Domžal so si ob koncu minule sezone priigrali nov nastop na mednarodnem odru. Rumeni upi bodo tudi letos zaigrali v UEFA Mladinski ligi prvakov, nasprotnik slovenskih prvakov pa bo švicarski prvak Young Boys.
  • 25.08.2022 | Mednarodna tekmovanja
    Mariborčani ostali brez skupinskega dela UEFA Evropske konferenčne lige
    Slovenski nogomet letos ne bo imel svojega predstavnika v skupinskem delu tekmovanj UEFA. Maribor je v Cluju klonil po golu v 90. minuti, mrežo Štajercev je zatresel Lovro Cvek, bivši nogometaš Zavrča, Aluminija in Celja.
  • 24.08.2022 | Mednarodna tekmovanja
    V Romuniji za evropsko jesen
    Dan D. Mariborčani v četrtkovem večeru odločajo o tem, če bodo evropsko sezono podaljšali tudi v jesen. Četa novega trenerja Damirja Krznarja mora za preboj v skupinski del UEFA Evropske konferenčne lige slaviti zmago v romunskem Cluj.
  • 23.08.2022 | Mednarodna tekmovanja
    Slovenski dvojec v predkrogu
    V sredo se začenja 22. sezona futsal lige prvakov. Od danes do nedelje bo na sporedu osem turnirjev predkroga, v katerem bo igralo 32 ekip. Deljene so v osem skupin, prvaki turnirjev pa se bodo uvrstili v glavni del lige prvakov, kjer je že Dobovec, aktualni slovenski državni prvak.
  • 21.08.2022 | Mednarodna tekmovanja
    Pomurke do zmage nad Hayaso, a brez lige prvakinj
    Nogometašice None Pomurja Beltincev so po porazu na prvi polfinalni tekmi prvega kvalifikacijskega turnirja za ligo prvakov proti Shelbournu danes v Radencih z 2:1 (2:0) premagale armensko Hayaso in zasedle tretje mesto.
  • 18.08.2022 | Mednarodna tekmovanja
    Kljub pobudi Pomurke klonile na prvi oviri
    Že v prvi minuti obračuna v Fazaneriji so gostje prišle do najstrožje kazni, a je nato vratarka domačih Iva Kocijan obranila strel Noelle Murray. Toda v četrti minuti je pritisk Shelbourna s strelom z glavo unovčila Heather O'Reilly.
    Pomurke odločne, da se uvrstijo v 2. krog
    V igri za napredovanje še Valur (Islandija) in Hayasa (Armenija). V 2. krog le zmagovalka turnirja v Murski Soboti. Tekmo med Pomurkami in vodilno ekipo prvenstva Republike Irske bomo od 17.30 naprej prenašali na spletni strani Nogometne zveze Slovenije.
  • 17.08.2022 | Mednarodna tekmovanja
    Z novim trenerjem in energijo nad Cluj
    Bodo v Ljudskem vrtu tudi jeseni spremljali evropske preizkušnje? Romunski prvak Cluj je zadnja ovira do skupinskega dela UEFA Evropske konferenčne lige, Štajerci pa se v dvoboj podajajo z oslabljeno zasedbo in novim trenerjem Damirjem Krznarjem.