Olimpiji zmaga, Celju pomemben zadetek v gosteh

Nogometaši ljubljanske Olimpije so na prvi tekmi polfinala pokala Slovenije premagali Celje z 2:1 (0:1). Za domače sta zadela Dario Čanađija in Abass Issah, za goste pa Dario Vizinger. Že v torek je Aluminij zmagal v gosteh pri Gorici z 2:1. Povratni tekmi bosta 11. in 12. aprila.

Pokal Slovenije, polfinale, prva tekma:

Olimpija – Celje 2:1 (0:1)

Stadion Stožice, gledalcev 1200, sodniki: Vinčić (Maribor), Klančnik (Slovenj Gradec) in Benc (Rače).
Strelci: 0:1 Vizinger (2.), 1:1 Čanađija (50.), 2:1 Issah (90.).
Rumena kartona: Vidmajer, Stojinović.
Rdeči karton: /.

Olimpija: Ivačič, Štiglec, Zarifović, Ilić, Apau, Miškić (od 81. Kapun), Tomić, Čanađija, Kronaveter (od 70. Issah), Savić (od 70. Alves), Benko.
Celje: Rozman, Vidmajer, Džinić, Stojinović, Brecl, Pišek, Cvek, Požeg Vancaš, Pungaršek (od 81. Lotrič), Lupeta, Vizinger (od 72. Pečnik).

Ljubljančani so si pred povratno tekmo priigrali rahlo prednost. V boju s Celjani, ki so bili sicer kar trd tekmec, čeprav je v posesti prevladovala domača vrsta, so do prednosti prišli v izdihljajih tekme, ko je zadel Abass Issah.

Olimpija je bila v prvem polčasu po posesti žoge bistveno boljša od Celja, toda tudi to ji ni pomagalo. Sprožila je kar precej strelov v tem delu igre, a nobenega dovolj dobrega za zadetek. Še najbližje temu sta bila Rok Kronaveter in Dario Čanađija v 14. minuti, ko je dvakrat dobro posredoval Matjaž Rozman.

Na drugi strani pa so Celjani povedli že v drugi minuti, ko je z roba kazenskega prostora zadel Dario Vizinger. Ta je bil le dve minuti pozneje še eno izjemno priložnost, ko je prišel praktično sam pred Aljaža Ivačiča, a na koncu žogo poslal čez gol. Celjani so bili sicer še nekajkrat konkretni, a je ostalo pri minimalnem vodstvu.

V 49. minuti so imeli gosti novo priložnost, z glavo je poskusil Vizinger, izkazal pa se je Ivačič. Le nekaj trenutkov pozneje je Olimpija izenačila, potem ko je najprej Rok Kronaveter sprožil z dobrih 20 metrov, Rozman je žogo odbil, a le do Čanađije, ki je iz bližine zadel za 1:1.

V 51. minuti je mimo gola iz ugodnega položaja streljal Leon Benko, na drugi strani pa je v 54. minuti poskusil Jucie Lupeta, a je bil Ivačič spet na mestu, tako kot tudi v 64. minuti. Pet minut pozneje je do strela povsem osamljen znova prišel Vizinger, ljubljanski vratar pa se je še enkrat več izkazal.

V 77. minuti je dobro posredoval tudi celjski vratar po prostem strelu Ricarda Alvesa, v 82. minuti pa je Benko s slabih desetih metrov neoviran znova zgrešil cilj. V 90. minuti pa so domači prišli do novega zadetka, ko je po podaji Alvesa z desne strani iz bližine zadel Abass Issah ter postavil končni izid.