25.09.2022 | 1. SŽNL
Olimpiji mestni derbi

Derbi 5. kroga Ženske nogometne lige (ŽNL) Triglav Zdravje je pripadel ŽNK Olimpiji, ŽNK Nona Pomurje Beltinci in ŽNK Radomlje Medex pa sta vknjižila visoki gostujoči zmagi. Tekma v Ajdovščini je bila preložena. Tekmovanje se nadaljuje v soboto, 1. oktobra.

SŽNL, 5. krog, 25.9.
ŽNK Cerklje – ŽNK Nona Pomurje Beltinci 0:13 (0:9)
0:1 Vilčnik (2.), 0:2 Kolbl (6.), 0:3 Eferl (9.), 0:4 Korošec (15./11m), 0:5 Vilčnik (24.), 0:6 Klopčič (30.), 0:7 Eferl (32.), 0:8 Eferl (35.), 0:9 Eferl (41.), 0:10 Eferl (48.), 0:11 Vilčnik (63.), 0:12 Eferl (73.), 0:13 Eferl (85.)

ŽNK Ljubljana – ŽNK Olimpija Ljubljana 2:5 (1:2)
0:1 Milović (37.), 0:2 Makovec (39.), 1:2 Kastelec (43.), 1:3 Križaj (63.), 1:4 Križaj (66.), 2:4 Tibaut (76.), 2:5 Rogan (93.)

Krim – ŽNK Radomlje Medex 0:16 (0:10)
0:1 Testen (3.), 0:2 Mc Quarrie (13.), 0:3 Gradišek (21./11m), 0:4 Mc Quarrie (27.), 0:5 Mc Quarrie (39.), 0:6 Dolinar (45.), 0:7 Mc Quarrie (55.), 0:8 Mc Quarrie (58.), 0:9 Omerzu (64.), 0:10 Osojnik (66./11m), 0:11 Gradišek (69.), 0:12 Dolinar (75./11m), 0:13 Mc Quarrie (78.), 0:14 Osojnik (79.), 0:15 Osojnik (86.), 0:16 Gradišek (87.)

Prvi gol Sare Makovec

Olimpija je dobila mestni derbi in vknjižila 4. letošnjo zmago. Varovanke trenerja Zlatka Gaborja so povedle v 37. minuti, ko je bila uspešna Ana Milović. Dve minuti za tem je prvi gol v dresu Olimpije dosegla še Sara Makovec. Mirjam Kastelec je v 43. minuti znižala na 1:2 in postavila tudi rezultat prvega polčasa. V nadaljevanju je Olimpija v nekaj minutah, v 63. in 66. je zadela Izabela Križaj, naredila ključno razliko. Tjaša Tibaut je znižala na 2:4, za končnih 2:5 pa je bila uspešna Manja Rogan.

Sedemkrat Anja Eferl

Pomurke so pod taktirko trenerja Amirja Karića vknjižile še tretjo zaporedno visoko zmago. To pot so s 13:0 zmagale na Gorenjskem, kar sedem golov je dosegla Anja Eferl, ki je s 17 goli vodilna strelka tekmovanja. Tri gole je k uspehu dodala še Noelle Vilčnik.

Šest zadetkov  Nine Sofie Mc Quarrie

Visoko zmago je vknjižila tudi zasedba trenerja Aljaža Gornika. ŽNK Radomlje Medex so prepričljivo porazile Krim. S šestimi goli se je izkazala Nina Sofia Mc Quarrie, ki je na lestvici strelk na 2. mestu, na tretji poziciji pa je kapetanka Pomurja Špela Kolbl. Svoj prvi prvoligaški gol je danes za Radomljanke dosegla Ula Omerzu.