Olimpija prvi finalist

Ljubljanska Olimpija je prva udeleženka velikega finala Pokala Pivovarna Union. Zmaji so bili v Domžalah z golom Timija Maxa Elšnika boljši od gostiteljev. Na Bonifiki bodo lovili tretji naslov pokalnega prvaka.

POKAL PIVOVARNA UNION - POLFINALE:

DOMŽALE - OLIMPIJA 0:1 (0:0)

Športni park Domžale, brez gledalcev, sodniki: Perić, Vukan, Kovačič.
Strelec: 0:1 Elšnik (70.).
Rumeni kartoni: Ibričić, Vuklišević; Andrejašič, Elšnik.
Rdeči karton: /.
Domžale: Mulalić, Šoštarič Karič, Klemenčič, Vuklišević, Žinič, Käit, Pišek (od 74. Markuš), Svetlin (od 82. Vuk), Ibričić, Jakupović (od 82. Podlogar), Kolobarić.
Olimpija: Vidmar, Andrejašič (od 63. Pavlović), Korun, Maksimenko, Šme, Elšnik, Baskera (od 52. Ivanović), Ostrc (od 63. Pungaršek), Kapun (od 52. Kurež), Bosić, Perović.

Prvi polfinalni pokalni obračun je dobila vodilna ekipa prve lige Olimpija, ki se je prebila v svoj prvi finale po 2019, medtem ko so Domžalčani ostali pri treh finalih, zadnjič so tam zaigrali leta 2017.

V prvem polčasu so bili nekoliko konkretnejši Ljubljančani, ki so prvič resneje zagrozili v enajsti minuti, ko je streljal Enrik Ostrc, Ajdin Mulalić pa je dobro reagiral. Osem minut pozneje je sprožil Radivoj Bosić malce zunaj kazenskega prostora in zadel vratnico, v 37. minuti pa je z roba kazenskega prostora Mihailo Perović žogo poslal malce čez prečko. Na drugi strani so Domžalčani še najbolj zagrozili v 42. minuti, ko je po kotu do strela z glavo prišel Damjan Vuklišević, Nejc Vidmar pa je žogo odbil.

V drugem polčasu je prvi poizkusil Gal Kurež, a je bil Mulalić na mestu, slednji se je izkazal tudi v 61. minuti po novem Bosićevem strelu. V 70. pa so Ljubljančani zasluženo povedli, po hitrem protinapadu je slabih desetih metrov zadel Timi Max Elšnik. Žoga se je v mrežo odbila od prečke. V 77. minuti so vendarle spet nevarneje poskusili tudi Domžalčani, poskusil je Senijad Ibričić, a je bil Vidmar pripravljen. Na drugi strani je v 87. minuti streljal še Kurež v kazenskem prostoru malce z desne, Mulalić pa je žogo odbil.

Finalni obračun bo 25. maja odigran na koprski Bonifiki, Olimpija bo nasprotnika dobila jutri. V knežjem mestu se bosta pomerila Celje in Koper.

Tekst: STA/PDo