Olimpija boljša od Partizana

Prvoligaši že odštevajo dneve do prvih uradnih obveznosti, sobota pa je minila v znamenju zaključnih pripravljalnih preizkušenj. Najbolj zanimivo je bilo v Ljubljani, kjer je Olimpija premagala zasedbo Partizana.

Zmaji so na zadnji testni tekmi slavili z izidom 1:0, potem ko so Beograjčani v kazenskem prostoru zaustavili Tomislava Tomića. Kazenski udarec je v 77. minuti izkoristil Endri Çekiçi. Pokalne prvake v četrtek čaka domači spopad z latvijskim Rigasom.

Mura je pred odhodom v Izrael gostovala v Beltincih. Obračun z nekdanjim rivalom, danes pa partnerskim klubom, se je končal s soboško zmago. V prvem polčasu sta domačo mrežo zatresla Luka Marič in Andrija Bubnjar, ki se je podpisal pod dva zadetka. Po menjavah v drugem polčasu so se Beltinčani dobro upirali črno-beli zasedbi, poraz domačih pa je omilil Adis Emruli, sicer posojeni nogometaš Mure.

Celjani so se na predzadnji pripravljalni preizkušnji pomerili z rusko Krylia Sovetov. Dvoboj je pripadel Rusom, ki so z golom Radonjića dobili prvi polčas. V 66. minuti je po strelu z bele točke izenačil Dario Vizinger, deset minut pred koncem pa je za rusko zmago zadel Terekov.

Velenjčani so odigrali kar dve tekmi. Z golom Pljave so premagali beograjski Voždovac, s 6:4 pa so bili boljši tudi od Dravograda. Mrežo novega drugoligaša so zatresli Tomašević, Lovenjak, Kamara, Pušnik in dvakratni strelec Krefl.

Tabor je gostoval pri hrvaški Gorici in doživel tesen poraz. Pot do sežanskih vrat je v uvodu drugega polčasa našel Zwolinski.

CELJE - KRYLIA SOVETOV SAMARA 1:2

Strelci: Vizinger (66'/11m); Radonjić (26'), Terekov (79')

KLIMA TRATNJEK BELTINCI - MURA 1:3

Strelci: Emruli; Marič, Bubnjar (2x)
Mura: Obradović, Pucko, Karamarko, Karničnik, Bošković (46' Maruško), Horvat, Šporn (46' Kozar), Bubnjar, Cipot, Bobičanec (46' Maroša), Marič (70' Šušnjara). Trener: Ante Šimundža.

OLIMPIJA - PARTIZAN BEOGRAD 1:0

Strelec: Çekiçi (77'/11m)
Olimpija: Vidmar, Boakye, Bagnack, Šme, Jurčević, Tomić, Putinčanin, Brkić, Savić, Suljić, Kidrič. Igrali so še: Cekici, Menalo, Vukušić, Maksimenko, Valenčič. Trener: Safet Hadžić.