11.11.2023 | WU19
Nova visoka zmaga Slovenije

Dekliška mladinska reprezentanca je tudi 2. tekmo kvalifikacij za EP 2024 opravila z odliko. Varovanke selektorice Petre Mikeln so v Čatežu ob Savi z 9:0 premagale Azerbajdžan.

KVALIFIKACIJE ZA EP 2024, LIGA B
SLOVENIJA – AZERBAJDŽAN 9:0

Čatež ob Savi
Sodnice: Kovarova (ČEŠ), Hessova (ČEŠ), Smith (S IRS), Thompson (S IRS),
Strelke: 1:0 Vilčnik (5.), 2:0 Mihelič (7.), 3:0 Gerjol (17.), 4:0 Osojnik (28./11m), 5:0 Vilčnik (32.), 6:0 Osojnik (43.), 7:0 Osojnik (45.), 8:0 Dolinar (55.), 9:0 Špiler (85.)
Rumeni kartoni: /
Rdeči karton: /
Slovenija: Vidrih, Čebašek, Rakovec, Gerjol (od 46. Škulj), Dodič, Mihelič (od 66. Tasič), Dasovič Ravnik (od 46. Kern), Dolinar (od 60. Balažic), Osojnik, Vilčnik (od 46. Špiler), Bittendorfer.
Azerbajdžan: Ismayilova (od 46. Shahmammadova), Mirzayeva (od 46. Akbarova), Hasanova, Abbaszada, Hajiyeva, Hasanli (od 76. Murtuzayeva), Kocabey (od 46. Fatimeyi-Zahra Huseynli), Hagverdiyeva, Seyidova, Piriyeva (od 66. Ahmadova), Aliyeva.

S +15 na zadnjo tekmo

Slovenija bo zadnjo tekmo turnirja odigrala v torek, 14.11. Merila se z reprezentanco Kosovega, ki ima po današnji zmagi proti Moldaviji (3:0) prav tako kot Slovenija šest točk. O prvem mestu v skupini in neposrednem napredovanju bo odločala medsebojna tekma, Slovenija pa prihaja na zadnjo tekmo z gol razliko +15, Kosovo pa s +6.

Posnetek tekme:

Dober in učinkovit uvod

Naše mladinke so odločno začele tekme in povedle v 5. minuti, v 7. minuti je bilo že 2:0. A tudi hitro vodstvo ni uspavalo naših reprezentantk, ki so do konca prvega polčasa dosegle kar sedem golov. Uspešne so bile Noelle Vilčnik (2), Naja Poje Mihelič, Ana Gerjol in Maša Osojnik (3). V tem prvem polčasu si gostje niso ustvarile nobene priložnosti, Slovenija pa je imela ob vseh strelih v okvir gola tudi 11 kotov.

V nadaljevanju je selektorica Petra Mikeln izvedla številne menjave, priložnost pa je ponudila še petim igralkam.

Slovenija je v 2. polčasu dosegla še dva gola in tako zabeležila sicer že 3. medsebojno zmago proti Azerbajdžanu v tej starostni kategoriji.

Misli pri torku

„Spet smo zelo hitro povedle, kar nam je olajšalo delo. Imeli smo nadzor nad celotno tekmo. Prvi polčas je bil dober, v nadaljevanju smo naredili nekaj menjav. Priložnost so dobila tudi ostala dekleta. Zdaj se moramo dobro pripraviti na zadnjo tekmo,“ je po tekmi povedala Petra Mikeln, selektorica dekliške mladinske reprezentance.