Naslov državnih prvakinj se je vrnil v Celje

Ekipa ŽNK Celje je novi državni prvak Ženske futsal lige. V četrti tekmi finala so varovanke trenerja Draga Adamiča s 4:2 slavile zmago v Spodnjem Dupleku. To je bila tretja zmaga Celjank v tej finalni seriji in prvi naslov po letu 2015. Celjanke so pri treh naslovih, toliko jih imajo tudi igralke KMN Slovenske gorice, enega pa Beltinčanke.

Medalje in priznanja sta igralkam obeh ekip podelila Vlado Močnik, član izvršnega odbora Nogometne zveze Slovenije in tehnični koordinator futsal reprezentanc, ter Dušan Bezjak, član izvršnega odbora Nogometne zveze Slovenije.

Priznanje je dobila tudi Klementina Mavhar, ki je bila z 29 zadetki prva strelka lige v tej sezoni.

Zadnja tekme sezone se je začela po željah gostij; najprej so povedle prek Klementine Mavhar, v 5. minuti pa so domačinke zabile avtogol. Gostje so v 19. minuti vodile že 0:3, upe na morebiten preobrat je obudila Ines Krajnc z golom v 20. minuti. Karmen Ulbin je v 28. minuti znižala na 2:3. Domačinke so v igro v tej tekmi poslale tudi nekdanjo reprezentantko Tanjo Vrabel. V zadnjih minutah je domači trener poizkusil tudi z vratarko v polju (v tej vlogi Valentina Tuš), a se rezultat ni spremenil.

Izjavi po finalu:

Drago Adamič, trener ŽNK Celje:
„Finala je konec. Upali smo, da končamo že danes, da se ne odloča na peti tekmi. Menim, da smo povsem zasluženo prvaki. Suvereni smo bili celo sezono, v finalu pa imeli tudi nekaj sreče, ta pa spremlja hrabre.“

Sergeja Kos, kapetanka ŽNK Celje:
„V zadnjih letih se je nam je nabralo toliko srebra, da nismo vedele, kaj bi z njim. Skrajni čas je bil, da smo spet prvakinje. Tokrat povsem zasluženo. Ta finale so odločili kvaliteta, predanost, ekipa, prijateljstvo.“

Finale Ženske futsal lige,4. Tekma, 7.5.
KMN Slovenske gorice – ŽNK Celje 2:4 (1:3)
0:1 Mavhar (4.), 0:2 Žižek (5./AG), 0:3 Mavhar (19.), 1:3 Krajnc (20.), 2:3 Ulbin (28.), 2:4 Kos (40.)

Finale Ženske futsal lige,3. tekma, 30.4.
ŽNK Celje – KMN Slovenske gorice 6:5 (2:2, 2:2)
0:1 Krajnc (4./AG), 1:1 Hanžič (14.), 1:2 Škvorc (18.), 2:2 Mavhar (20.)

Finale Ženske futsal lige, 2. tekma, 17.4.
KMN Slovenske gorice – ŽNK Celje 10:11 (3:3, 1:0) (1:1 v zmagah)
1:0 Šnofl (19.), 1:1 Kozina (27.), 2:1 Krajnc (27.), 3:1 Ulbin (34.), 3:2 Alegro (35.), 3:3 Žižek (38./AG)

Finale Ženske futsal lige, 1. tekma, 28.3.
ŽNK Celje – KMN Slovenske gorice 0:5 (0:4) (0:1 v zmagah)
0:1 Hanžič (4.) 0:2 Krajnc (9.) 0:3 Hanžič (13.) 0:4 Krajnc (17.) 0:5 Krajnc (37.)