Naj igralec finala HPS 2012 po izboru novinarjev: Benjamin Verbič

Otrok Celja skoraj pokopal Mariborčane

Benjamin Verbič je še ne 20-letni napadalec Celja, ki je v prvi minuti podaljška finala Hervis pokala Slovenije presenetil Marka Pridigarja. Devetnajstica je žogo spravila v mrežo vijoličastih in poskrbela za veselje tistega dela tribune v Stožicah, ki je navijala za Celjane.

Čeprav mu tekme ni uspelo končati v slogu - pri izvajanju 11-metrovk se Pridogar namreč ni pustil znova presenetiti - je zaznamoval pokalno finale in si po izboru športnih novinarjev prislužil naziv najboljšega posameznika.

In kdo je igralec najpomembnejše pokalne tekme v sezoni? Gre za obetavnega mladinca, ki se je šele v spomladanskem delu sezone iz mladinske lige preselil na člansko klop nogometašev iz knežjega mesta. V mladinski konkurenci je ob 18 nastopih v 1384 minutah zabeležil tudi devet golov.

V družbi članov je debitiral v 22. krogu. Na gostovanju v Novi Gorici je začel v udarni enajsterici. Na petem nastopu v članskem dresu Celja je dosegel svoj prvenec in to proti Olimpiji. Na isti tekmi je prejel tudi edini rumeni karton v prvenstvu. "Proti Olimpiji nam je tako kot že prej nekajkrat malce zmanjkalo. Sem pa kljub porazu vesel prvega gola. Roman Bezjak je sprva fantastično preigraval in z mojstrovino uspel žogo poslati do mene, ki sem jo zabil v mrežo," je takrat komentiral svoj prvi gol v članski konkurenci.

Soigralcem se je v pokalnem tekmovanju priključil šele na polfinalem obračunu proti Šenčurju. Na prvi tekmi je v 55. minuti zamenjal Gaberja in v 86. zadel za 1:1. Tudi na povratni tekmi je v igro vstopil kot rezervist. Takrat je v drugem polčasu nadomestil Bakariča in poleg rumenega kartona v statistiko vpisal tudi natančno izveden strel z bele točke.

Kot joker s klopi je vstopil tudi na finalu pokalnega tekmovanja, v 57. minuti je zamenjal Kovjenića. Tri minute zatem je že tresel prečko, v prvi minuti dodatka pa našel pot do mariborskega gola. Golu je sledil še rumeni karton. To je bil njegov trenutek, najboljša predstava letos. A sledil je povsem drugačen razplet. Tudi tokrat so o zmagovalcu odločale 11-metrovke. V drugo Pridigar ni popustil. Verbičev strel je ustavil pred golovo črto. "Tik pred udarcem sem si premislil in streljal drugam, vratar pa me je počakal in zlahka ubranil. Tega ne bo več nikoli ponovil," je bil povsem razumljivo razočaran mladi celjski up.

Ne glede na obrambo, nesrečni razplet z bele točke in končno drugo mesto je Verbič vseskozi izstopal kot posameznik. Menjava s Kovjenićem je prinesla želeno svežino v igro Celja, kar so opazili tudi novinarji ter ga nagradili z nazivom najboljšega igralca finala.

Tekst: Andreja Potočnik