13.11.2019 | U19
Na prvi tekmi do točke

Mladinska reprezentanca Slovenije je kvalifikacijski turnir za evropsko prvenstvo pričela s točko. Dvoboj z gostitelji Švedi se je končal z izidom 2:2, domačo mrežo sta zatresla Renato Simić in Matija Burin.

KVALIFIKACIJE ZA EP U19 - PRVA TEKMA:

SLOVENIJA U19 - ŠVEDSKA U19 2:2

Strelci: Simić (42'), Burin (54'); Nygren (33'), Lahne (58').
Rumeni kartoni: Simić, Laci.
Rdeči kartoni: Hammar (44').

Slovenija: Gril, Matko, Burin, Laci, Maher, Urbančič, Prelec, Svetlin, Simić, Mutavčić (83' Repas), Cipot. Selektor: Agron Šalja.
Švedska: Andersson, Hedenquist (57' Borgström), Svensson, Andresson, Olsson, Mujanić, Kusu, Alexandersson (46' Andersson), Nygren, Ahlstrand (57' Lahne), Hammar . Selektor: Peter Wennberg.

Uvodne minute srečanja niso postregle s pravimi priložnostmi, prvi pa so v 19. minuti zapretili Slovenci. Renato Simić je prodrl po desni strani igrišča, tik pred kazenskim prostorom pa ga je zaustavil Mujanić. Prosti strel je izvedel prav Simić, žoga pa je poletela malce preko vrat Švedske. Pet minut kasneje je bilo vroče tudi po kotu Mirka Mutavčića, a žoga pred golom ni našla pravega naslovnika.

V 33. minuti pa so veselili Švedi. Olsson je poslal predložek z leve strani igrišča, a podaja ni bila najbolj natančna, je pa nezbranost slovenske obrambe - žoga se je odbila od Maherja in Burina, nato pa je ni najbolje izbil niti Laci - izkoristil Nygren in Švede popeljal v vodstvo. Slovenci so izenačili v 42. minuti, Renato Simić je s predložkom pred gol iskal Cipota, ki pa se ni uspel dotakniti okroglega usnja, a je zmedel domačega vratarja Anderssona in žoga je končala za njegovim hrbtom. Omeniti velja še izključitev Hammarja, ki mu je v 44. minuti zavrela kri, zatem pa je sledilo daljše prerivanje nogometašev.

Slovenci so bolje odprli tudi drugi polčas tekme. Prvi je poizkušal Svetlin, ki pa ni bil dovolj natančen, v 54. minuti, po kotu Renata Simića, pa se je pred golom Švedske najbolje znašel Matija Burin in z glavo zadel za vodstvo Slovenije. Švedski selektor Alexandersson je reagiral z dvema menjavama, na zelenico pa je poslal tudi Lahneja, ki je po prvem stiku z žogo zadel za novo izenačenje. Domači rezervist je po kotu kaznoval slabo izbijanje slovenske obrambe in z volej udarcem z razdalje 20 metrov matiral nemočnega Grila.

Slovenci so odgovorili v 61. minuti, ko je na desni strani kazenskega prostora preigraval Simić, njegov udarec pa je Andersson izbil v kot. V 77. minuti, po prodoru in predložku Simića ter izbiti žogi, se je lepa priložnost ponudila Prelcu, ki pa je z roba kazenskega prostora streljal mimo desne vratnice. V 84. minuti se je z dobro obrambo izkazal Andersson, ki je po lepi akciji Slovenije odbil poskus Cipota. V zadnji sekundi tekme je vnovič udaril Simić, ki pa je po podaji Cipota meril za las mimo desne vratnice in srečanje se je končalo z delitvijo točk.

Agron Šalja, selektor Slovenije: "Zavedamo se, da bi lahko dobili tekmo, bili smo boljši nasprotnik in imeli nekaj lepih priložnosti. O neodločenem izidu moramo razmišljati na pozitiven način in se osredotočiti na naslednje tekme. Imeli smo igralca več, Švedi so se zaprli in stali globoko na svojo polovici. Gre za tekmeca, ki je v branjenju zelo kakovosten, zato je bila tekma nevarna nevarna za nas. Švedska ima hitra igralca, ki sta prežala na protinapade, zato je bila to osrednja nevarnost. Švedi niso imeli ničesar za izgubiti, mi pa smo poskušali zmagati. Ob takšni igri, ko vselej napadaš gol, imaš na svoji polovici veliko prostora, kar je za napadalce, kot sta švedska, velika priložnost. Po tekmi se zavedamo, da bi si zaslužili zmago, a lahko tekmo kljub temu ocenimo kot pozitivno."

Slovence naslednja tekma čaka v soboto, ko se bodo pomerili z Ukrajinci. Le-ti so danes s 4:0 premagali Estonijo.