04.02.2020 | U19
Na prvi tekmi brez zmagovalca

Mladinska reprezentanca Slovenije se je v začetku februarja preselila v turško Antalyjo in danes ob sredozemski obali odigrala prvo prijateljsko preizkušnjo z domačo izbrano vrsto.

Dvoboj se je končal z neodločenim izidom, potem ko so gostitelji izenačili v izdihljajih srečanja. Varovanci selektorja Agrona Šalje, ki v Turčiji pogreša pet igralcev, ki so zaigrali na Švedskem, pred dnevi pa je nazadnje ostal brez težje poškodovanega Renata Simića, so dobili prvi polčas. Turško mrežo je v 29. minuti zatresel Miha Kancilija, zadetek celjskega napadalca pa je zadostoval za vodstvo vse do 83. minute. Tedaj so Turki uspeli izenačiti, Domna Grila je vsega dve minuti po vstopu v igro premagal Emre Yildiz.

Agron Šalja, selektor Slovenije: "Za nami je težka tekma, še posebej drugi polčas. Pogrešamo pet igralcev, ki so jeseni igrali v kvalifikacijah, priložnost pa je dobilo nekaj novih igralcev. V prvem polčasu smo zasluženo povedli, imeli še nekaj obetavnih situacij, čeprav smo prvič igrali v takšni zasedbi. Polčas bi se lahko končal z višjo razliko, v nadaljevanju pa so Turki dvignili agresivnost in igrali dokaj grobo, kar je dopuščal tudi sodnik. Sami na to nismo pravilno odgovorili, v drugem polčasu smo igrali s premalo energije. Videlo se je, da naši fantje še niso v tekmovalnem ritmu, medtem ko so Turki sredi prvenstva ter so pokazali več energije in živosti. Turki so pritiskali, poskušali tudi na silo, v končnici pa so uspeli izenačiti. Mi smo imeli tri lepe priložnosti, ki so ostale neizkoriščene, tako da je rezultat realen. Prvi polčas je pripadel nam, Turki so bili boljši v drugem. Nekaj fantov je debitiralo za reprezentanco, prvič so se soočili z mednarodnim nivojem, ki je na višji ravni kot tekmovanje, v katerem igrajo, zato so bili deležni dobrodošle izkušnje."

Reprezentanci Slovenije in Turčije se bosta še enkrat pomerili v četrtek.