Na krilih Kronavetra do visoke zmage

Nogometaši Maribora so na uvodni tekmi prvega kroga kvalifikacij UEFA Lige prvakov slavili visoko zmago. Štajerci so po treh zadetkih v mreži Valurja že blizu preboja v nadaljevanje kvalifikacij, v katerih slovenskega prvaka čaka švedski ali armenski tekmec.

KVALIFIKACIJE UEFA LIGE PRVAKOV - PRVA TEKMA PRVEGA KROGA

VALUR - MARIBOR 0:3 (0:1)

Stadion: Hlidarendi, sodniki: Jakubik, Wojcik in Niemirowski (vsi Poljska).
Strelci: Peričić (43.), Hotić (60.), Kronaveter (86./11 m).
Rumeni kartoni: H. Sigurdsson; Cretu, Tavares, Ivković.
Rdeči karton: /.
Valur: H. Halldorsson, Hedlund, Sigurbjörnsson, Eiriksson, H. Sigurdsson, Petry (od 78. Ingvarsson), K. Sigurdsson, Larusson (od 76. Bartalstovu), Adolphsson (od 83. Ingason), Finsen, Pedersen.
Maribor: Pirić, Milec, Ivković, Peričić, Viler, Vrhovec, Cretu, Hotić (od 84. Kramarič), Kotnik, Kronaveter (od 89. Mešanović), Tavares (od 75. Požeg Vancaš).

Slovenski prvak, ki je med drugim na sever Evrope potoval brez poškodovanega prvega napadalca Luke Zahovića, je z odliko opravil prvo nalogo v kvalifikacijah za ligo prvakov. Z goli Špira Peričića, Dina Hotića, ki je novopečeni očka sinu Laminu, in dvakratnega asistenta Roka Kronavetra si je priigral bržčas odločilno prednost pred povratno tekmo proti 22-kratnemu islandskemu prvaku.

V prvem polčasu si ekipi nista priigrali prav velikih priložnosti, izjema je bil prosti strel Roka Kronavetra v 28. minuti in poskus Patricka Pedersena v 35. minuti. Toda favorizirani slovenski prvak je povedel v 43. minuti, ko je po prostem strelu in podaji Kronavetra, novinca v ekipi, z leve strani z glavo zadel še en debitant v vijoličastem Špiro Perićić.

V drugem delu so Mariborčan povišali prednost v 60. minuti, ko je Kronaveter z novo podajo zaposlil Hotića, ta pa je z bližine zadel za podvojitev prednosti. Odmevna okrepitev Maribora Kronaveter je dvema podajama v 86. minuti dodal še zadetek, ko je unovčil najstrožjo kazen po prekršku Bjarnija Erikssona.

Tekst: STA/PDo