09.09.2022 | 1. SFL
Na Vrhniki in v Kobaridu remi, gostje neporaženi

S tekmami 1. kroga se je začela nova ligaška futsal sezona. Derbi na Vrhniki pred 150 gledalci ni dal zmagovalca, po pet golov za zmago sta zabila KMN Bronx Škofije in KMN Meteorplast Šic bar.

1.SFL, 1. krog, 9.9.
Siliko Vrhnika – Futsal klub Dobovec 0:0

KMN Sevnica – KMN Bronx Škofije 1:5 (1:1)
1:0 Homšek (4.), 1:1 Mandir (16.), 1:2 Kneževič Mrak (22.), 1:3 Stanić (23.), 1:4 Peroša (24.), 1:5 Stanić (39.)

ŠD Mlinše – KMN Meteorplast Šic bar 3:5 (3:4)
1:0 Lipovšek (1.), 2:0 Osredkar (3.), 2:1 Pihler (6.), 3:1 Kos (12.), 3:2 Kneževič (13.), 3:3 Ruis (13.), 3:4 Kneževič (10m/18.), 3:5 Kneževič (39.)

KMN Oplast Kobarid – Futsal klub Dobrepolje 2:2 (1:1)
0:1 Škulj (2.), 1:1 Lah (12.), 1:2 Škulj (29.), 2:2 Širok (29.)

Lestvica strelcev:
Denis Kneževič (KMN Meteorplast Šic bar) 3
Aleksander Stanić (FC Bronx Škofije) 2
Gal Škulj (FK Dobrepolje) 2

Remija na Vrhniki in Kobaridu

Oplast in Dobrepolje sta si razdelila izkupiček. Gostje so dvakrat vodili. Vsakič, tako v 2. kot v 29. minuti, je bil uspešen Gal Škulj. Prvič je v igro Oplast vračal David Lah, v drugo pa novinec, povratnik Anže Širok. Na Vrhniki ponovitev finala superpokala, razplet pa drugačen. Tekma se se je končala z začetnim rezultatom 0:0, več pobude in igre pa so imeli gostitelji, ki so stresli tudi okvir vrat.

Denis Kneževič trikrat

V Zagorju smo videli 1. gol 28. sezone 1. SFL. V 1. minuti ga je dosegel domači igralec Tim Lipovšek. Ko se veselje še poleglo ni, že so ŠD Mlinše prek gola novinca Patricka Osredkarja vodile 2:0. Gostje so v 6. minuti znižal na 1:2 (Thomas Pihler). V 12. minuti se je z golom izkazal Vid Kos, še drugi novinec v domači vrsti. V atomski 13. minuti je ekipa trenerja Roberta Grdovića dosegla kar dva gola, zadela sta Aljaž Ruis in novinec Denis Kneževič, ki je v nadaljevanju zabil še dvakrat za končnih 3:5. Zadnji gol je zabil prek celega terena na prazen gol. Domačin je z igralcem golmanom v polju lovil izenačenje, gostje pa so prestregli žogo in potrdili zmago.

Primorci hitro do zmage

Bronxi so v lanski sezoni čakali prvo zmago do 16. kroga rednega dela, zdaj so jo dobili že v 1. krogu. S 5:1 so slavili zmago v Sevnici. Povratnik v 1. SFL je povedel v 4. minuti, ko je svoj 2. prvoligaški gol dosegel David Homšek. Potem so pobudo prevzeli gostje, ki so najprej v 16. minuti prek Marina Mandira izenačili. Med 22. in 24. minuto je ekipa trenerja Damirja Pertiča dosegla še tri gole, piko na i zmagi pa je v 39. minuti postavil Aleksander Stanić.