Mura ugnala Beltince, Domžale in Triglav poražena

Mura je tudi na tretji pripravljalni tekmi dosegla tri zadetke in dobila dvoboj z Beltinci, slabše pa so se odrezali Domžalčani in Kranjčani. Triglav je na tekmi z Rijeko prejel kar sedem golov, Domžalčani pa so izgubili z madžarskim drugoligašem Budafokijem.

Drugouvrščena ekipa druge madžarske lige si je pot do zmage utrla že v prvem polčasu, ko so za hrbtom Ajdina Mulalića končale tri žoge. Dvakrat je zadel Kovacs, izid polčasa pa je postavil Szabo. V 19. minuti je uvodno prednost Madžarov sicer izničil Arnel Jakupović, rumeni pa so silovito krenili tudi v drugi polčas, saj je Matej Podlogar v uvodni minuti nadaljevanja tekme dosegel drugi zadetek Domžal. Varovanci Andreja Razdrha, ki je na zelenico poslal zasedbo brez Sorčana, Mujana, Sikimića, Ilića, Finka in drugih, v nadaljevanju tekme niso uspeli priti do izenečenja.

Nogometaši Mure so še tretjič to zimo trikrat zatresli mrežo tekmeca, tako kot na tekmi z Medđimurjem, pa so bili tudi v sosedskem dvoboju z Beltinci razpoloženi predvsem v drugem delu srečanja. Odpor gostov je v peti minuti nadaljevanja tekme strl Andrija Bubnjar, v 72. minuti se je gola razveselil mladi Kai Cipot, piko na i domači zmagi pa je v končnici srečanja postavil Renato Simić. Novinec v črno-beli opravi je zadel na drugi zaporedni tekmi.

Kranjčani so se prav tako odpravili v Umag in se tam pomerili z Rijeko Simona Rožmana, ki je s pridom izkoriščala luknje v zadnji vrsti Triglava. V golu Gorenjcev je končalo kar sedem žog, štiri že v prvem polčasu, v katerem je bil zazigran predvsem trikratni strelec Antonio Čolak.

DOMŽALE - BUDAFOKI 2:3 (1:3)

Strelci: Jakupović 19', Podlogar 46'; Kovacs 16', 29'/11m, Szabo 34'
Domžale: Mulalić, Žinič, Vuklišević, Pišek, Ibričić, Karić Šoštarič, Jakupović, Urbančič, Svetlin, Vuk, Husmani. Igrali so še: Mihelak, Pantelić, Makovec, Sikošek, Kait, Čeh, Vrhovnik, Podlogar, Parris, Markuš. Trener: Andrej Razdrh.

MURA - BELTINCI 3:0 (0:0)

Strelci: Bubnjar 50', Cipot 72', Simić 82'
Mura - prvi polčas: Obradović, Kous, Maruško, Kaučič, Pucko, Šporn, Horvat, Mandić, Maroša, Šušnjara, Žižek. Drugi polčas: Gyergyek, Karničnik, Gorenc, Karamarko, Šturm, Kouter, Brkić, Simić, Knežević, Bubnjar, Cipot. Trener: Ante Šimundža.

RIJEKA - TRIGLAV 7:0 (4:0)

Strelci: Čolak 13', 20', 35', Murić 15', Iglesias 50', Acosty 65', Puljić 83'
Triglav: Jalen, Milanović, Petrić, Mlakar, Čerimagić, Bećiri, Rogelj, Mertelj, R. Wilmots, M. Wilmots, Kocjančič. Igrali so še: Čadež, Aliaga Verdu, Kryeziu, Sekulić, Šalja, Kumer, Bojić, Udovič, Gajić, Majcen, Hasanaj. Trener: Vlado Šmit.