Mura učinkovita, do zmage tudi zmaji

Prvoligaši odštevajo dneve do pričetka drugega dela sezone. Torek sta za zadnji preizkus izkoristila Robert Pevnik in Ante Šimundža, tako Ljubljančani kot Sobočani pa v pomlad vstopajo z zmago.

Mura je v Bakovcih napolnila mrežo Dobrovc. Četrtoligaš je prejel kar 13 zadetkov, osem v drugem polčasu, ko je kar štirikrat zadel Luka Šušnjara. Dvakrat sta bila natančna Žan Karničnik in Rok Sirk, črno-beli pa so do visoke zmage pomagali še Armin Ćerimagić, Amadej Maroša, Aleksandar Bošković, Tomi Horvat in Alen Kozar.

Zmaji so v Šiški gostili banjaluški Borac in po prvem polčasu vodili s 3:0. Mrežo gostov je načel Jucie Lupeta, kmalu zatem pa je sodnik Sagrković izključil banjaluškega stratega Darka Vojvodića. Stefan Savić je v 16. minuti podvojil domačo prednost, izid polčasa pa je postavil Marko Putinčanin. Pevnik je v drugem polčasu zamenjal celotno enajsterico, Banjalučani pa so tudi z igralcem manj v izdihljajih tekme zadeli dvakrat in se povsem približali Olimpiji.

Ljubljančani bodo v nedeljo gostili Krško, Mura pa s številčno podporo navijačev gostuje v Ljudskem vrtu.

MURA - DOBROVCE 13:0 (5:0)

Strelci: Karničnik (17', 38'), Ćerimagić (34'), Maroša (42'), Bošković (45'), Horvat (49'), Šušnjara (54', 58', 62', 87'), Sirk (61', 65'), Kozar (79')
Mura: Obradović, Rebernik, Bošković, Maruško, Šturm, Kouter, Lorbek, Karničnik, Ćerimagić, Bobičanec, Maroša. Igrali so še: Šafarić, Kous, Peričić, Pucko, Kozar, Šporn, Horvat, Šušnjara, Sirk. Trener: Ante Šimundža.

OLIMPIJA - BORAC BANJA LUKA 3:2 (3:0)

Strelci: Lupeta (8'), Savić (16'), Putinčanin (27'); Bajić (81'), Popović (88')
Olimpija - prvi polčas: Orbanić, Štiglec, Maksimenko, Mujčić, Boakye, Tomić, Putinčanin, Savić, Črnic, Suljić, Lupeta. Drugi polčas: Sekulić, Gasser, Burin, Jurčević, Bagnack, Cekici, Jakupovič, Kapun, Kregar, Kurež, Lukanović, Andrejašič, Petrović, Kadrić, Alić. Trener: Robert Pevnik.