Mura poražena iz Izraela

Prekmurci se z gostovanja v izraelski Haifi vračajo s porazom. Gostitelji so mrežo Mure  zatresli dvakrat, uspešna sta bila Aškenazi in Awad.

KVALIFIKACIJE UEFA EVROPSKE LIGE - PRVA TEKMA PRVEGA KROGA

MACCABI HAIFA - MURA 2:0

Stadion: Sammy Ofer, sodniki: Lukjancukas, Sužiedelis in Bučinskas (vsi Litva).
Strelca: Ashkenazi (64.), Awwad (68.).
Rumeni karton: Cipot.
Rdeči karton: /.
Maccabi Haifa: Haimov, Gershon, Lavi, Haziza, Shua (od 72. Fani), Arad (od 86. dos Santos), Ashkenazi, Habashi, Meir, Mabouka, Plakušenko (od 51. Awwad).
Mura: Obradović, Bošković, Kozar, Bobičanec (od 79. Cipot), Maruško, Kous, Maroša (od 73. Bubnjara), Karničnik (od 74. Horvat), Šušnjara, Šturm, Šporn.

Nogometaši Mure so proti izraelskemu podprvaku Maccabiju iz Haife v gosteh izgubili z 0:2. Oba gola so prejeli v drugem polčasu in so pred povratnim srečanjem čez teden dni v Murski Soboti pred zelo zahtevno nalogo.

Muraši so pogumno začeli srečanje proti favoriziranemu Maccabiju Haifi. Amadej Maroša je v prvem polčasu zapravil najlepšo priložnost slovenskega predstavnika. Izraelci so muraše strli po dobri uri igre. Najprej je v 64. minuti zadel Yuval Ashkenazi, štiri minute kasneje pa še rezervist Mohammad Awwad.

• 05.10.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Brez zmagovalca na derbiju kroga
    Nogometaši Maribora in Mure so se v 13. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 0:0.
  • 03.10.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Maribor - Mura
    Mariborčani so se z zmago na večnem derbiju povzpeli na tako želeno prvo mesto. Jim ga lahko že v soboto iz rok iztrga Mura?
  • 28.09.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Mura zanesljiva proti Domžalam
    Nogometaši Mure so v 12. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Domžale s 3:0 (1:0).
  • 27.09.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Mura - Domžale
    Prekmurci so v prejšnjem krogu zapravili priložnost za skok na drugo mesto, Domžalčani pa so svoje navijače razočarali v sosedskem obračunu z Olimpijo. Kakšen bo odziv obeh ekip?
  • 25.09.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Goliada Brava in Mure za remi
    Nogometaši ljubljanskega Brava in Mure so se v 11. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 3:3 (1:1).
  • 23.09.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Bravo - Mura
    Prekmurci se še naprej borijo za vrh lestvice, novo zmago pa bodo lovili v Šiški. Jim lahko namere prepreči novinec Bravo, ki se želi obdržati med elito?
  • 22.09.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Mura ugnala Celje
    Nogometaši Mure so v 10. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Celje z 1:0 (0:0).
  • 20.09.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Mura - Celje
    V Murski Soboti sta nam tokratna tekmeca ob koncu prejšnje sezone pričarala pravo nogometno poslastico. Takrat se je končalo brez zmagovalca, kako bo v nedeljo?
  • 15.09.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Mura doma do nove zmage
    Nogometaši Mure so v 9. krogu Prve lige Telekom Slovenije z 1:0 (0:0) premagali CherryBox24 Tabor Sežano.