Mura poražena iz Izraela

Prekmurci se z gostovanja v izraelski Haifi vračajo s porazom. Gostitelji so mrežo Mure  zatresli dvakrat, uspešna sta bila Aškenazi in Awad.

KVALIFIKACIJE UEFA EVROPSKE LIGE - PRVA TEKMA PRVEGA KROGA

MACCABI HAIFA - MURA 2:0

Stadion: Sammy Ofer, sodniki: Lukjancukas, Sužiedelis in Bučinskas (vsi Litva).
Strelca: Ashkenazi (64.), Awwad (68.).
Rumeni karton: Cipot.
Rdeči karton: /.
Maccabi Haifa: Haimov, Gershon, Lavi, Haziza, Shua (od 72. Fani), Arad (od 86. dos Santos), Ashkenazi, Habashi, Meir, Mabouka, Plakušenko (od 51. Awwad).
Mura: Obradović, Bošković, Kozar, Bobičanec (od 79. Cipot), Maruško, Kous, Maroša (od 73. Bubnjara), Karničnik (od 74. Horvat), Šušnjara, Šturm, Šporn.

Nogometaši Mure so proti izraelskemu podprvaku Maccabiju iz Haife v gosteh izgubili z 0:2. Oba gola so prejeli v drugem polčasu in so pred povratnim srečanjem čez teden dni v Murski Soboti pred zelo zahtevno nalogo.

Muraši so pogumno začeli srečanje proti favoriziranemu Maccabiju Haifi. Amadej Maroša je v prvem polčasu zapravil najlepšo priložnost slovenskega predstavnika. Izraelci so muraše strli po dobri uri igre. Najprej je v 64. minuti zadel Yuval Ashkenazi, štiri minute kasneje pa še rezervist Mohammad Awwad.

• 21.07.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Poraz Brava v Prekmurju
    Nogometaši Mure so v 2. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali ljubljanski Bravo s 4:3 (2:1).
  • 19.07.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Mura - Bravo
    Mura se je v četrtek poslovila od mednarodnega odra, Šimundževa četa se lahko zdaj osredotoči le na domače obveznosti. V nedeljo v Fazaneriji gosti Bravo, ki bo v Murski Soboti lovil krstne prvoligaške točke.
  • 17.07.2019 | Mednarodna tekmovanja
    Črno-beli se ne predajajo
    Mura ima pred povratno tekmo najslabše izhodišče izmed četverice slovenskih predstavnikov v evropskih tekmovanjih. Prekmurci so v izraelski Haifi prejeli dva zadetka, Maccabi pa si je z domačo zmago pripravil ugodno izhodišče za dvoboj v polni Fazaneriji.
  • 14.07.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Celjani izničili prednost Mure
    Nogometaši Celja in Mure so se v 1. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 2:2 (0:2).
  • 12.07.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Celje - Mura
    Uvodni krog Prve lige Telekom Slovenije bo postregel tudi s ponovitvijo odločilnega dejanja minule sezone. Nogometaši Celja se želijo maščevati za poraz v Fazaneriji, po zaslugi katerega si je Mura priigrala evropsko vstopnico.
  • 11.07.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Iz Izraela z novim napadalcem
    Soboška Mura izraelsko Haifo zapušča s porazom, a tudi z novim napadalcem. Črno-beli se bodo v Prekmurje vrnili s srbskim orjakom Fejsaljem Mulićem, ki je z Muro sklenil dveletno pogodbo.
  • 10.07.2019 | Mednarodna tekmovanja
    V Izrael po ugodno izhodišče
    Nogometaši Mure do evropske premiere odštevajo na bližnjem vzhodu, v Izraelu. Črno-beli, ki so bili pred žrebom kot edini med četverico slovenskih klubov postavljeni v vlogo izzivalca, so gostje Maccabija iz Haife.