Mura dobila prekmurski spopad

Nogometaši Mure so uspešno zakorakali v pripravljalno obdobje. Četa trenerja Šimundže je v Fazaneriji, na igrišču z umetno travnato površino, dobila prekmurski spopad z drugoligašem iz Beltincev.

Beltinčani so se v prvem polčasu, ko je nekdanji strateg Mure Zlatko Gabor na igrišče poslal najboljšo predstavo, dobro kosali z nekoliko premešano zasedbo Mure, pri kateri sicer niso zaigrali Matko Obradović, Špiro Peričić in Luka Bobičanec. Muraši so povedli z golom Matica Maruška, proti koncu prvega polčasa pa so vse bolje igrali Beltinčani, ki so golom bivšega člana Patrika Raduhe izenačili šest minut pred odmorom.

Trenerja sta v nadaljevanju posegla po številnih menjavah, bolje pa so se znašli možje v črno-belem, ki so s štirimi zadetki prišli do visoke zmage. Za novo vodstvo Mure je zadel Kevin Žižek, novinec v napadu Prekmurcev pa je ob koncu tekme postavil tudi končni izid srečanja. Vmes sta beltinško mrežo zatresla domači mladinec Žiga Laci in Žiga Kous, ki je s pomočjo vratnice zadel iz prostega strela.

MURA - BELTINCI 5:1 (1:1)

Strelci: Maruško (19'), Žižek (56', 74'), Laci (66'), Kous (72'); Raduha (39')
Mura: Šafarić, Rebernik, Bošković, Maruško, Pucko, Kozar, Sočič, Šušnjara, Kouter, Perčić, Sirk. Drugi polčas: Gyergyek, Kous, Kurbus, Laci, Šturm, Šporn, Lorbek, Horvat, Karničnik, Žižek, Maroša. Trener: Ante Šimundža.

• 20.04.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Prekmurci poraženi v Kranju
    Nogometaši kranjskega Triglava so na današnji tekmi 28. kroga Prve lige Telekom Slovenije premagali Muro z 2:1 (0:1).
  • 18.04.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Triglav - Mura
    Triglav je izgubil zadnje tri preizkušnje, Mura je neporažena že pet krogov, Prekmurcem je steklo tudi na gostovanjih. Črno-beli so se po Novi Gorici veselili še v Celju, kdo bo uspešnejši v gorenjski prestolnici?
  • 14.04.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Slavje Mure v Celju
    Nogometaši Mure so v 27. krogu Prve lige Telekom Slovenije v gosteh premagali Celje z 2:0 (2:0).
  • 12.04.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Celje - Mura
    Celjani so se po domačem porazu z Domžalami vrnili v zmagovalne tirnice, naslednji tekmec grofov bo Mura, ki je neporažena na zadnjih štirih ligaških tekmah. Prekmurci so jeseni izgubili obe tekmi, kdo bo boljši v tretje?
  • 11.04.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Olimpija brez zmage pri Muri
    Nogometaši Mure in ljubljanske Olimpije so se v 26. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 0:0.
  • 09.04.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Mura - Olimpija
    Fazanerija bo gostila zaključno dejanje 26. kroga PLTS. Mura bo po zmagi v Novi Gorici gostila ranjeno Olimpijo, ki se je jeseni že opekla s Prekmurci. Kdo se bo veselil v Murski Soboti?
  • 07.04.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Mura z minimalno zmago pri Gorici
    Nogometaši Gorice so v 25. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Muri z 0:1 (0:0).
  • 04.04.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Gorica - Mura
    Nedeljsko dogajanje se bo pričelo v Novi Gorici. Gorica bo skušala pozitiven niz nadaljevati v dvoboju z Muro, ki želi uspešne predstave iz domače Fazanerije prenesti še na gostovanja. Kdo bo proslavljal izid dvoboja?
  • 03.04.2019 | Pokal Slovenije
    Evrogol Hotića za prednost Maribora
    Ljudski vrt je gostil prvo tekmo polfinala Pokala Slovenije. V končnici dvoboja Maribora in Mure je že dišalo po neodločenem izidu, nato pa je udaril Dino Hotić in Štajercem v 85. minuti zagotovil minimalno, a pomembno prednost pred povratnim dvobojem v Fazaneriji.
  • 31.03.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Prekmurci doma ugnali Aluminij
    Nogometaši Mure so v 24. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Aluminij s 3:0 (1:0).