Mura dobila prekmurski spopad

Nogometaši Mure so uspešno zakorakali v pripravljalno obdobje. Četa trenerja Šimundže je v Fazaneriji, na igrišču z umetno travnato površino, dobila prekmurski spopad z drugoligašem iz Beltincev.

Beltinčani so se v prvem polčasu, ko je nekdanji strateg Mure Zlatko Gabor na igrišče poslal najboljšo predstavo, dobro kosali z nekoliko premešano zasedbo Mure, pri kateri sicer niso zaigrali Matko Obradović, Špiro Peričić in Luka Bobičanec. Muraši so povedli z golom Matica Maruška, proti koncu prvega polčasa pa so vse bolje igrali Beltinčani, ki so golom bivšega člana Patrika Raduhe izenačili šest minut pred odmorom.

Trenerja sta v nadaljevanju posegla po številnih menjavah, bolje pa so se znašli možje v črno-belem, ki so s štirimi zadetki prišli do visoke zmage. Za novo vodstvo Mure je zadel Kevin Žižek, novinec v napadu Prekmurcev pa je ob koncu tekme postavil tudi končni izid srečanja. Vmes sta beltinško mrežo zatresla domači mladinec Žiga Laci in Žiga Kous, ki je s pomočjo vratnice zadel iz prostega strela.

MURA - BELTINCI 5:1 (1:1)

Strelci: Maruško (19'), Žižek (56', 74'), Laci (66'), Kous (72'); Raduha (39')
Mura: Šafarić, Rebernik, Bošković, Maruško, Pucko, Kozar, Sočič, Šušnjara, Kouter, Perčić, Sirk. Drugi polčas: Gyergyek, Kous, Kurbus, Laci, Šturm, Šporn, Lorbek, Horvat, Karničnik, Žižek, Maroša. Trener: Ante Šimundža.