20.05.2019 | 1. SŽNL
Mariborčanke skočile na 3. mesto

V predzadnjem dejanju sezone so štirje favoriti upravičili vlogo favoritinj. Pomurke so v 2. polčasu napolnile mrežo Radomljank, Maribor Ankarančank. Krimovke so že prvem polčasu opravile z Gorenjkami, Olimpija pa z Ajdovkami.

V nedeljo je na sporedu zadnji, 21., krog SŽNL.

ŽNK Cerklje – ŽNK Maribor (11.00)
ŽNK Telemach GMT Beltinci – ŽNK Olimpija Ljubljana (11.00)
ŽNK Ankaran Obala – ŽNK Moje-lece.si Radomlje (17.00)
Ajdovščina – ŽNK Krim Rolljet (17.00)

Lestvica strelk po 20. krogu:
Špela Kolbl (ŽNK Telemach GMT Beltinci) 45
Ana Milović (ŽNK Olimpija Ljubljana) 35
Manja Rogan (ŽNK Olimpija Ljubljana) 29

Skok na 3. mesto

Mariborčanke so dobro formo potrdile v 20. krogu, s 6:1 so premagale ŽNK Ankaran Obalo. Vse dileme okoli vprašanja zmagovalk so rešile do 55. minute, ko so povedle 4:1. S po dvema goloma sta se izkazali Ines Krajnc in Kim Juršnik, častni zadetek za gostje je v 15. minuti dosegla Tina Paliska (poravnala je na 1:1). S to zmago so se Mariborčanke zavihtele na 3. mesto, za točko so prehitele Radomljanke.

„V tekmo smo šli sproščeno, ekipi pa je bilo vnovič nekaj sprememb pri postavitvi. Mariborčanke so bile boljše, a smo jih parirali v prvem delu. Žal pa nismo uspeli zadeti iz podarjenih žog. To bi lahko vplivalo na končno rezultat. V nadaljevanju so nasprotnice izkoristile pomanjkanje kondicije in kaznovale vsako našo napako,“ je po tekmi povedal Miha Gaberc iz tabora ŽNK Ankaran Obala.

Petica v 2. polčasu

V prvem polčasu tekme v Radomljah so gledalci videli le tri zadetke, dva od tega v domači mreži. Luana Zajmi in Špela Kolbl sta poskrbeli za vodstvo Pomurk 1:2. v nadaljevanju so aktualne državne prvakinje povsem zagospodarile na zelenici in slavile s končnih 1:7.

Vse naredile do 45. minute

Prepričljivo so svoje delo opravile tudi igralke ŽNK Krim Rolljet, ki so s 5:1 ugnale ŽNK Cerklje. Po prvih 45 minutah je bilo 4:0, zadele so Nina Šmid (2), Sara Lavrenčič in Lucija Grad.

„S prvim polčasom smo lahko zelo zadovoljni, saj smo z lepo kombinatorno igro uspeli močno dominirati in si priigrati visoko prednost. V drugem polčasu smo se po številnih menjavah malce podrli in tudi dokaj poceni prejeli zadetek. Zmaga pa nikoli ni bila vprašljiva,“ je po tekmi proti Gorenjkam povedal trener ljubljanskih ligašic David Fekonja.

„V prvem polčasu smo naredili kar nekaj napak, ki so jih nasprotnice spretno izkoristile. Proti koncu tekme smo se začeli dvigovati, a je bilo to premalo. Gremo naprej, gradimo zgodbo gorenjskega ženskega nogometa za prihodnje,“ je dodal Primož Štrajhar, trener ŽNK Cerklje.

Za konec še skok na drug konec Ljubljane, kjer so zmajčice z 8:0 ugnale Ajdovke. Ana Milović in Nika Koprivnikar sta prispevali po tri gole.