Maribor z novim porazom izpadel iz boja za UEFA Evropsko ligo

Maribor se z novim porazom poslavlja od boja za skupinski del UEFA Evropske lige. Finski HJK je z golom Santerija Hostikke dobil tudi povratni obračun tretjega kroga kvalifikacij, Štajerci se zdaj selijo v UEFA Evropsko konferenčno ligo.

UEFA EVROPSKA LIGA - TRETJI KROG KVALIFIKACIJ

HJK HELSINKI - MARIBOR 1:0 (0:0)

Stadion Bolt Arena, 7000 gledalcev, sodniki: Stieler, Gittelmann, Beitinger (vsi Nemčija).
Strelec: 1:0 Hostikka (54.).
HJK Helsinki: Hazard, Tenho, Raitala, Hoskonen, Lingman (od 70. Hetemaj), Väänänen (od 57. Tanaka), Browne, Hostikka (od 84. Olusanya), Murilo (od 84. Terho), Abubakari (od 57. Sairi), Radulović.
Maribor: Bergsen, Žinič (od 72. Guerrico), Mitrović, Šoštarič Karič, Sikošek, Vidaković (od 72. Antolin), Repas, Božić (od 60. Sirk), Kronaveter (od 46. Vipotnik), Brnić (od 46. Laušić), Baturina.
Rumeni kartoni: Radulović, Browne; Repas, Mitrović, Antolin, Šoštarič Karič.
Rdeči karton: /.

Mariborčani so imeli v finski prestolnici večji del tekme terensko premoč, ta je bila izrazita predvsem na začetku obeh polčasov, a bila jalova. V napadu je manjkalo idej, izrazitejših priložnosti si niti niso ustvarili, nekajkrat so nevarno poskušali s streli z razdalje ali polrazdalje, vendar poti žogi v mrežo niso našli. Na drugi strani niso blesteli niti v obrambi.

Že v prvem polčasu so imele težave pri prekinitvah in predložkih s strani, v drugem pa tudi ni šlo brez individualnih napak, tako so v 54. minuti pozabili na Santerija Hostikko, ki je neoviran na robu kazenskega prostora sprejel žogo, nato pa z natančnim strelom v nasprotni kot premagal mariborskega vratarja Menna Bergsena.

V prvem delu sta se obe ekipi dvakrat približali zadetku. V 12. minuti je Jan Repas z 20 metrov streljal mimo desne vratnice finskih vrat, še več je obetala akcija, ki jo v 19. minuti zaključil Ivan Brnić, vendar žoga tudi pri njegovem poskusu ni šla v okvir vrat. Na drugi strani je Ganec Malik Abubakari z glavo streljal mimo gola, enako je s prostega strela storil Hostikka.

Ta je bil natančen v 54. minuti, po njegovem golu pa so spet nekajkrat nevarno poskušali gosti, toda cilja niso zadeli ne Repas ne Roko Baturina in ne Rok Sirk, ki je po podaji Svena Šoštariča Kariča z leve strani poskusil z glavo. Finci so imeli lepše priložnosti za povišanje vodstva, Pyro Soiri je celo zadel prečko.

Za Mariborčane je bil to že peti zaporedni poraz v vseh tekmovanjih in sedma tekma, peta evropska, na kateri niso dosegli gola. V kvalifikacijah UEFA Evropske konferenčne lige se bodo merili z zmagovalcem dvoboja med romunskim Clujem in Šahtorjem iz Soligorska, slednjega so letos že izločili v prvem krogu kvalifikacij za UEFA Ligo prvakov.

Tekst: STA/PDo