Maribor v končnici do preobrata in polfinala

Nogometaši Maribora so drugi polfinalisti nogometnega pokala Slovenije. Mariborčani so na povratni četrtfinalni tekmi v domžalskem športnem parku igrali 2:2 z Domžalami. Prvo tekmo so Štajerci dobili z 1:0.

Domžalčani, ki so dvakrat osvojili pokalni naslov, nazadnje v sezoni 2016/17, so na povratni tekmi povedli v 36. minuti, ko je v kazenskem prostoru do strela prišel Adam Gnezda Čerin, žoga je zadela še enega mariborskih branilcev in presenetila nemočnega Kenana Pirića.

V 76. minuti so izbranci Simona Rožmana podvojili prednost, ko je Senijad Ibričić unovčil enajstmetrovko, ki jo je s prekrškom zakrivil Saša Ivković. V 83. minuti so tudi gosti zahtevali najstrožjo kazen po prekršku nad Felipejem Santosom, a je niso dobili.

Zato pa je v drugi minuti sodniškega dodatka Štajerce, ki so doslej osvojili devet pokalnih lovorik, nazadnje v sezoni 2015/16, rešil Alexandru Cretu, ki je zadel z glavo za 2:1. Takoj zatem je piko na i postavil še Jasmin Mešanović z zadetkom za 2:2.

DOMŽALE - MARIBOR 2:2

Strelci: Gnezda Čerin (36'), Ibričić (76'/11m); Cretu (92'), Mešanović (93')