Maribor v generalki odpravil Nafto

Za nogometaši Maribora je zadnja pripravljalna preizkušnja pred nadaljevanjem prvenstva. Štajerci so v Ljudskem vrtu gostili Nafto in Lendavčanom zabili pet zadetkov. Med strelce se je vpisalo pet različnih nogometašev vodilne ekipe Prve lige Telekom Slovenije.

Gostitelji so povedli v peti minuti tekme, ko je odbitek po kotu Roka Kronavetra izkoristil Luka Koblar. Prekmurci so za izenačenje potrebovali manj kot deset minut, v 15. minuti je hitro akcijo Lendavčanov zaključil Meshack Ubochioma. Mariborčani so na odmor odšli z minimalno prednostjo. V 30. minuti je Blaž Vrhovec na levi strani igrišča našel Žana Kolmaniča, ta pa je žogo ob desni vratnici spravil za hrbet Florijana Raduhe. V osmi minuti nadaljevanja dvoboja se je mreža Nafte tresla še tretjič. Kolmanič se je tokrat znašel v vlogi asistenta, Aljoša Matko pa je dobro formo potrdil z golom. V 72. minuti je po prostem strelu Kronavetra z glavo zadel Ilija Martinović, končni izid tekme pa je v 83. minuti postavil Marcos Tavares. Brazilec je izkoristil podajo Kotnika in žogo ob levi vratnici poslal v lendavski gol.

Četa Maura Camoranesija v sredo gostuje ob Kamniški Bistrici.

MARIBOR - NAFTA 1903 5:1 (2:1)

Strelci: Koblar (5'), Kolmanič (30'), Matko (53'), Martinović (72'), Tavares (83'); Ubochioma (14')
Maribor: Jug, Koblar (74' Uskoković), Martinović (74' Peričić), Pihler, Kolmanič (80' Guerrico), Vrhovec, Cretu (74' Repas), Santos, Požeg Vancaš (80' Kotnik), Kronaveter (74' Tavares), Matko.