25.01.2022 | Prva liga Telemach
Maribor remiziral s Crveno zvezdo, Olimpija do prve zmage

Mariborčani so v drugi preizkušnji na turških tleh remizirali s Crveno zvezdo, Celjani pa so bili boljši od ruskega drugoligaša Rubina iz Kazana. Olimpija je v Umagu premagala češkega prvoligaša Slovacko.

V dresu Olimpije se je ob debiju izkazal Ivan Prtajin, ki se je navijačem zeleno-belih predstavil z dvema zadetkoma. Hrvat, ki je nazadnje igral v drugi švicarski ligi, je prvič udaril v 17., nato pa še v 29. minuti srečanja, ko je zadel za izid polčasa. V 66. minuti je piko na i zmagi zmajev postavil Almedin Ziljkić.

Mariborčani so se v Beleku, ki ga je zjutraj pobelil sneg, merili s Crveno zvezdo. Mrežo nekdanjega kluba je v 18. minuti zatresel Ognjen Mudrinski, ki je izkoristil asistenco Martina Milca. Beograjčani so izenačili devet minut po golu Maribora, Ažbeta Juga je z udarcem po tleh matiral Ohi Omojiuanfo.

Celjani so se v Turčiji pomerili še z enim ruskim nasprotnikom. Rubin iz Kazana, ki trenutno igra v drugi ligi, je klonil po enajstmetrovki Mića Kuzmanovića. Prekršek za najstrožjo kazen je izsilil Tai Matea Panić.

CELJE - RUBIN KAZAN 1:0 (1:0)

Strelec: Kuzmanović (32'/11m).
Celje: Rozman, Lartey, Flis, Zec, Štravs (45' Milić), Šporn, Vrbanec, Džumhur, Rorič, Kuzmanović, Panić. Od 60. minute so igrali: Kolar, Brecl, Zaletel, Vuklišević, Marandici, Janjičić, Mayeuski, Božić, Svetlin, Begić, Sokler. Trener: Simon Rožman.

MARIBOR - CRVENA ZVEZDA 1:1 (1:1)

Strelca: Mudrinski (18'); Ohi (27').
Maribor: Jug, Milec, Mitrović, Watson, Sikošek, Makoumbou, Antolin, Alvir, Žugelj (64' Repas), Šturm, Mudrinski (64' Sirk). Trener: Radovan Karanović.

OLIMPIJA - SLOVACKO 3:0 (2:0)

Strelca: Prtajin (17', 29'), Ziljkić (66').
Olimpija: Banić, Pavlović, Crnomarković, Milović, Boakye, Sešlar, Pilj, Nukić, Kvesić, Ziljkić, Prtajin. Trener: Dino Skender.