Maribor premagal Domžale

Nogometaši Maribora se bodo konec tedna odpravili v turško Antalyjo, pred slovesom od Slovenije pa so se v ligaškem spopadu udarili z Domžalami. V dveurnem obračunu so krajšo potegnili rumeni, ki so v dvoboju šestih zadetkov klonili s 4:2.

Darko Milanič in Simon Rožman sta svojim nogometašem namenila kar 120 minut nogometa, gledalci pa so na prvi zadetek čakali vse do konca prvega polčasa. Štiri minute pred odmorom so povedli gostitelji, po podaji Klinarja pa je z glavo zadel Tavares. Domžalčani so izenačili še pred polčasom, v gneči pred golom je bil naspretnejši Nicholson.

Po zamenjavah v obeh taborih je nov zadetek padel v 93. minuti, za novo vodstvo Maribora pa je s samostojno akcijo poskrbel Mešanović, ki je zgolj minuto kasneje, po podaji Hotića, zadel še drugič. Vuk je v 99. minuti izkoristil podajo Podlogarja, končni izid srečanja pa je štiri minute zatem postavil Mulahusejnović, ki je v žogo pospravil izbito žogo gostujočih branilcev.

MARIBOR - DOMŽALE 4:2 (1:1)

Strelci: Tavares (56'), Mešanović (93', 94'), Mulahusejnović (103'); Nicholson (60'), Vuk (99')
Maribor - prvi polčas: Pirić, Klinar, Ivković, Šuler, Viler, Cretu, Dervišević, Kramarič, Bajde, Tavares, Zahović. Drugi polčas: Handanović, Šme, Rajčević, Uskoković, Kolmanič, Pihler, Hotić, Vršič, Felipe Santos, Žugelj (91' Mulahusejnović), Mešanović. Trener: Darko Milanič.
Domžale - prvi polčas: Milić, Rom, Klemenčič, Dobrovoljc, Sikošek, Gnezda Čerin, Vetrih, Mujan, Lazarević, Ibričić, Nicholson. Drugi polčas: Mulalić, Guček, Hodžić (90' Hrovat), Žužek, Femec, Podlogar, Pečnik, Radovanović, Obšivač, Žinič, Vuk. Trener: Simon Rožman.