Maribor in Olimpija vknjižila zmago

Za nogometaši Maribora in Olimpije je nova pripravljalna preizkušnja. Štajerci so bili z oslabljeno zasedbo v Beleku boljši od ukrajinskega Kolosa, zmaji pa so v Umagu premagali srbski Dinamo iz Vranja.

Olimpija se je v Umagu pomerila s srbskim drugoligašem Dinamom iz Vranja in ga strla v končnici dvoboja. Goran Stanković je priložnost za igro namenil tudi manj standardnim članom ekipe, tekmo pa sta v korist zmajev odločila nosilca igre. V 87. minuti je Ljubljančane v vodstvo popeljal Timi Max Elšnik, tri minute kasneje pa je bil natančen še Đorđe Ivanović.

Mariborčani so v današnji obračun s Kolosom, ki v ukrajinskem prvenstvu zaseda šesto mesto, krenili s 16 nogometaši. Vodstva so se veselili Ukrajinci, v šesti minuti je Ažbe Jug klonil po natančno izvedenem prostem strelu Orihovskega. Štajerci so do preobrata prišli še pred odmorom. V 27. minuti je akcijo pričel Blaž Vrhovec, podajo Aljoše Matka pa je izkoristil Gregor Bajde. Isti igralec je v 36. minuti izkoristil najstrožjo kazen, ki jo je priigral Rudi Požeg Vancaš. Pet minut pred odmorom je po kotu zadel še Ilija Martinović. V drugem polčasu je padel še en zadetek, v 75. minuti je z bele točke zadel Seleznov.

MARIBOR - KOLOS 3:2 (3:1)

Strelci: Bajde (27', 36'/11m), Martinović (40'); Orihovski (6'), Seleznov (75'/11m)
Maribor: Jug, (78' Sušak), Koblar, Martinović, Pihler, Kolmanič (78' Guerrico), Vrhovec (78' Bobarić), Cretu (72' Obreht), Santos, Požeg Vancaš, Bajde (72' Tavares), Matko.

OLIMPIJA - DINAMO VRANJE 2:0 (0:0)

Strelca: Elšnik (87'), Ivanović (90')
Olimpija - začetna enajsterica: Sekulić, Boakye, Ratnik, Perković, Petrović, Baskera, Kurež, Sešlar, Kapun, Adamec, Andrejašič.