Maribor dobil generalko

Prvoligaši, še posebej tisti, ki bodo prihodnji teden že zaigrali v evropskih tekmovanjih, počasi že zaključujejo priprave. Maribor je v Ljudskem vrtu dobil generalko s hrvaško Gorico, na delu so bili tudi nogometaši Mure, Rudarja, Tabora in Triglava.

Mariborčani so se v generalki pred uvodno evropsko preizkušnjo znesli nad hrvaško Gorico. Štajerci so slavili s 4:1, povedli so v 11. minuti, ko je po preigravanju z razdalje zadel Rok Kronaveter. V 23. minuti je bil natančen tudi Andrej Kotnik, ki je podvojil mariborsko prednost, izid polčasa pa je po podaji Martina Kramariča postavil soimenjak Milec. V drugem polčasu so najprej zadeli gostje, uspešen je bil Maslowski, tik pred koncem tekme pa je bil uspešen še Nino Žugelj, ki je zadel po hitri akciji Klinarja.

Muraši, ki se v teh dneh pripravljajo v Čatežu, so se v Brežicah pomerili z mostarskim Zrinjskim, bosansko-hercegovski prvoligaš pa je bil boljši z 1:2. Matka Obradovića je že v tretji minuti premagal Irfan Hadžić, sicer nekdanji nogometaš Celja, Mura pa je izenačila v uvodu drugega polčasa, ko so si Mostarčani zabili avtogol. Ko je že dišalo po remiju, se je soboška mreža zatresla še drugič, napako v prekmurski obrambi je kaznoval Barišić.

Dvoboj Rudarja in Drave je prekinila močna nevihta, Velenjčani pa so v 70 minutah zabili tri zadetke. V prvem polčasu je bil natančen Dominik Radić, v nadaljevanju tekme pa sta žogo v ptujska vrata pospravila še Maksim Oluić in Nemanja Tomašević.

Kranjčani so z goloma Anisa Jašaragića in Marka Gajića, ki je izkoristil enajstmetrovko po prekršku nad Idrizijem, remizirali z ruskim Krasnodarjem, Tabor pa je remiziral z Biljenci. V dvoboju s primorskim drugoligašem so bili natančni Klemen Nemanič, Dino Stančič in Marsel Stare.

MARIBOR - HNK GORICA 4:1

Strelci: Kronaveter (11'), Kotnik (23'), Milec (42'), Žugelj (90'); Maslowski (53')
Maribor: Pirić, Milec (82' Klinar), Ivković, Peričić (82' Rajčević), Kolmanič (82' Viler), Cretu (56' Hotić), Vrhovec (82' Ogrinec), Kramarič (82' Žugelj), Kotnik (69' Požeg Vancaš), Kronaveter (82' Mulahusejnović), Tavares (69' Mešanović). Trener: Darko Milanič.

MURA - ZRINJSKI 1:2

Strelci: avtogol (56'); Hadžić (3'), Barišić (85')
Mura: Obradović, Šturm, Bošković, Maruško, Kous, Šporn, Kozar, Bobičanec, Horvat, Šušnjara, Maroša. Igrala sta še: Bubnjar, Karničnik. Trener: Ante Šimundža.

RUDAR VELENJE - DRAVA DAKINDA PTUJ 3:0

Strelci: Radić, Oluić, Tomašević