Maribor boljši od Beltincev, Mura remizirala z madžarskim podprvakom

Za nogometaši Maribora in Mure je prva preizkus v sklopu priprav na novo sezono. Štajerci so bili v Ljudskem vrtu boljši od drugoligaša Beltincev, Prekmurci pa so v Sombotelu remizirali z madžarskim podprvakom Fehervarjem.

Beltinčani so v štajerski prestolnici uvodoma povedli, a veselje po golu Mariča ni trajalo dolgo. Vsega dve minuti kasneje je izenačil Amir Dervišević, za vodstvo ob polčasu pa je poskrbel Luka Zahović. V nadaljevanju srečanja je zaigrala nova enajsterica, sveži Mariborčani pa so dosegli še šest zadetkov. Dvakrat sta bila uspešna Marcos Tavares in Gregor bajde, zmago pa sta dopolnila še Jasmin Mešanović in Felipe Santos.

Muraši so se včeraj razšli z Jonom Špornom, četa Anteja Šimundže pa se je v Sombotelu pomerila s Fehervarjem. Klub, ki smo ga pred leti poznali pod imenom Videoton, je z golom Stopire povedel v 62. minuti, a so Sobočani izenačili v praktično naslednjem napadu. Končni izid 1:1 je postavil Luka Šušnjara.

MARIBOR - BELTINCI 8:1 (2:1)

Strelci: Dervišević (9'), Zahović (36'), Bajde (55', 78'), Tavares (59', 63'), Mešanović (69'), Felipe Santos (75'); Marič (7')
Maribor - prvi polčas: Jug, Milec, Mitrović, Peričić, Kolmanič, Dervišević, Cretu, Repas, Kramarič, Matko, Zahović. Drugi polčas: Pirić, Klinar, Martinović, Koblar, Bobarić, Vrhovec, Pihler, Felipe Santos, Bajde, Mešanović, Tavares. Trener: Sergej Jakirović.

FEHERVAR - MURA 1:1 (0:0)

Strelca: Stopira (62'); Šušnjara (64')
Mura: Obradović (46' Zalokar), Karničnik (84' Kaučič), Maruško, Gorenc, Šturm, Kouter (73' Brkić), Horvat, Filipović (46' Kous), Bobičanec (84' T. Cipot), Šušnjara (73' Žižek), Maroša (62' K. Cipot). Trener: Ante Šimundža.