03.10.2021 | 1. SŽNL
Ljubljana rekordno, do zmag še Olimpija in Cerklje

Nedelja je prinesla tri tekme 6. kroga SŽNL, vlogo favoritinj pa so upravičile ekipe ŽNK Cerklje, ŽNK Ljubljana in ŽNK Olimpija Ljubljana. Tekma v Bratoncih je bila preložena. Sedmi krog prinaša derbi med vodilnima ekipama Olimpije in ŽNK Nona Pomurje Beltinci.

SŽNL, 6. krog, 3.10.
ŽNK Cerklje – Krim 8:2 (5:0)
ŽNK Ljubljana – ŽNK Doxakey 9:1 (4:1)
ŽNK Radomlje – ŽNK Olimpija Ljubljana 0:5 (0:3)

preloženo:
ŽNK Nona Pomurje Beltinci – Primorje Gaia Naturelle

Druga zaporedna za Gorenjke

Gorenjke, ekipa ŽNK Cerklje, je do polčasa rešila vprašanje okoli zmage na 1. tekmi 6. kroga SŽNL. Simona Jelovšek, Nika Koprivnikar, Nika Brumen in Hana Feratović (2) so poskrbele za vodstvo 5:0 po 45 minutah. V nadaljevanju so na svoj račun prišle tudi gostje – Ema Erman je v 58. in 65. minuti znižala na 5:1 oz. 6:2. Visoko zmaga varovank trenerja Primoža Štrajharja so potrdile Nika Brumen, Marcela Kos in Nika Koprivnikar.

0:5 pred derbijem

Olimpija je proti Radomljam ob zmagi s 5:0 opravila generalko pred 7. krogom in derbijem s Pomurkami. Zmajčice so bile suverene, na golu je zopet stala Sara Nemet, ki izmenjaje brani z Niko Šapek. Za zmago kje tri gole dosegla Tina Paliska (v SŽNL ima 73 nastopov, dosegla je 74 golov), po enega sta dodali Barbara Kralj in kapetanka Manja Rogan.

Najvišja dosedaj

Nov uspeh, nove tri točke za utrditev na 3. mestu lestvice so vknjižile igralke ŽNK Ljubljana, ki so doma z 9:1 porazile Ptujčanke. Ob polčasu je bilo 4:1 po zaslugi dveh golov Nike Pintarič, po enega sta dodali Lucija Grad in Katja Turk. Častni gol, to se je izkazalo na koncu tekme, je za gostje prispevala Nuša Štumberger. Ljubljančanke so v nadaljevanju dosegle še pet golov (Nika Pintarič, Jana Intihar (2), Nina Šmid in Lucija Grad) za najvišjo zmago v klubski zgodovini.