14.02.2020 | 1. SFL
Litiji derbi, Sevnica še mesto višje

V 16. krogu 1. SFL so zmage vknjižili Litija, FK Siliko, FSK Stripy in KMN Sevnica.

Pred 800 gledalci

Derbi v Litiji, prenašali smo ga tudi na spletni strani www.futsal.si, je upravičil pričakovanja. Na tekmi se je zbralo kar 800 gledalcev, videli so 11 zadetkov in na trenutke atraktivno ter obetavno igro na obeh straneh. Prednjačili so gostitelji, ki so s 3:1 dobili polčas, v 26. minuti pa so vodili 5:1. Edson je zadel za 1:0, Alen Fetić je izenačil na 1:1, za vodstvo ob polčasu 3:1 sta poskrbela Javier Rodriguez Rodriguez in Jonhn Lennon. Slednji je v 21. minuti zadel za 4:1, Josip Jurić v 26. pa za 5:1. V nadaljevanju so gostje prav zahvaljujoč igri z igralcem vratarjem (v tej vlogi pa Kristjan Čujec) prišli v priložnost, da celo poravnajo na 6:6, na koncu pa je bilo 6:5 za Litijane.

Škofjeločani ostajajo pri vrhu

Škofjeločani ne popuščajo kljub kadrovskim spremembam. S Ptuja se vračajo s tremi točkami, z 2:1 so porazili domačo vrsto FC Ptuj Hiša daril. V prvem polčasu ni bilo zadetkov, v nadaljevanju trije. Urban Tavčar je poskrbel v 24. minuti za vodstvo gostov (0:1), David Pauko je v 34. minuti izenačil, zmago pa je priboril Marko Mohorič v 40. minuti z 10-metrovke.

Krasna serija Sevnice

Z izjemno serijo nadaljuje Sevnica. V zadnjih sedmih tekmah so zbrali pet zmag, remi in poraz proti prvaku Dobovec Pivovarni Kozel. Nocoj so Sevničani doma s 3:1 opravili z vrsto KMN Tomaž Šic Bar. Polčas je pripadel gostom, v 14. minuti je bil za goste uspešen Aleš Marot. V nadaljevanju so zabijali le domačini. Gregor Pešec je v 22. minuti izenačil, v 24. minuti je bilo 2:1, zadel je Sebastijan Drobne. Končno zmago varovancev trenerja Mitje Jonteza je v 36. minuti potrdil Domen Krnc.

Siliko vse rešil v 1. polčasu

Vrhničani so previdno odšli na Škofije, a so povsem uresničili svoj načrt. Domov se je zasedba trenerja Mileta Simeunoviča vrnila s tremi točkami, ki so jim pot tlakovali že v prvem polčasu. Gostje so bili izredno učinkoviti, 0:4 je bilo.

1. SFL, 16. krog, 14.2.
FC Litija – Dobovec Pivovarna Kozel 6:5
(3:1)
1:0 Edson (6.), 1:1 Fetić (8.), 2:1 Rodriguez (16.), 3:1 Lennon (19./10m), 4:1 Lennon (21.), 5:1 Jurić (26.), 5:2 Duščak (28.), 5:3 Fetić (32.), 6:3 Lennon (32.), 6:4 Čujec (38.), 6:5 Čujec (40.)

FC Hiša daril Ptuj – FSK Stripy 1:2 (0:0)
0:1 Tavčar (24.), 1:1 Pauko (34.), 1:2 Mohorič (40.)

KMN Sevnica – KMN Tomaž Šic bar 3:1 (0:1)
0:1 Marot (14.), 1:1 Pešec (22.), 2:1 Drobne (24.), 3:1 Krnc (36.)

KMN Bronx Škofije – Siliko 1:5 (0:4)
0:1 Kunc (7.), 0:2 Čosič (16.), 0:3 Popovič (16.), 0:4 Končan (17.), 0:5 Muratagič (29.), 1:5 Bojkič (29.).