24.01.2020 | 1. SFL
Litija na brazilski pogon, remi v Posočju

V sredo sta bili na sporedu dve tekmi, nocoj še dve, z njima pa se je sklenil 14. krog 1. SFL. Tekmovanje se nadaljuje 7. februarja, zdaj sledi premor zavoljo kvalifikacij za svetovno prvenstvo, ki Slovenijo čakajo med 2.2. in 5.2. v Brnu na Češkem.

Skok nazaj na ligaško sceno:

Najvišjo zmago kroga je vknjižila Litija, ki je doma v zadnjih 13 minutah strla odpor Bronxov. Brazilska novinca Edson in Lennon sta dosegla skupaj pet golov, tudi tiste za 4.2, 5:2, 6:2 in 7:2, kar je bilo dovolj za nove tri točke in skok Litije na 2. mesto. Dejan Bojkić je prispeval dva gola za oslabljene in pomlajene goste.

V Kobaridu se je še enkrat potrdilo, da sta Oplast in KMN Tomaž Šic bar v tej sezoni zelo izenačeni zasedbi. Domačini so resda povedli 2:0, zadela sta Jurij Kikelj in Aljaž Kusterle, a sta Darijo Dragosavac in Domen Klanjšek v 25. in 27. minuti poskrbela za izenačenje. Kikelj je v 36. minuti zabil za 3:2, za remi pa je poskrbel v 40. minuti gostujoči igralec Klanjšek. S tem remijem je KMN Tomaž Šic bar skočil na 4. mesto, Oplast ostaja osmi.

Ob polčasu 0:7

Kozli so silovito začeli tekmo proti domačinu, ki je zavoljo kartonov nastopil oslabljen. V 16. minuti je bilo že 0:7: za goste, kapetan Rok Mordej je dosegel tri gole. V nadaljevanju so Ptujačni z goli Davida Pauka, Davorja Fletena in Žige Tkalčiča omilili poraz za končnih 8:3.

V 39. in 40. minuti

Vrhničani so v 24. minuti v Sevnici povedli 3:1, gole so dosegli Alan Muratagić, Admir Ćosić in Tod Ciuha. Domačini so se z goloma Domna Krnca in Denisa Kneževiča do 34. minute z gosti izenačili, Max Vesel pa je v 37. minuti poskrbel za veselje Silika. A je bilo to kratkega trajanja: Denis Govekar je najprej v 39. minuti poskrbel za 4:4, v zadnji minuti pa je Kneževič z 10-metrovke zadel za 5:4. Sevnica ima po nepopolnem 14. krogu 15 točk, Siliko 16.

1. SFL, 14. krog, 24.1
KMN Oplast Kobarid – KMN Tomaž Šic Bar 3:3 (1:0)
1:0 Kikelj (12.), 2:0 Kusterle (23.), 2:1 Dragosavac (25.), 2:2 Klanjšek (27.), 3:2 Kikelj (36.), 3:3 Klanjšek (40.)

FC Litija – KMN Bronx Škofije 9:2 (2:1)
1:0 Edson (1.), 2:0 Širok (14.), 2:1 Bojkić (20.), 3:1 Jelić (23.), 3:2 Bojkić (27.), 4:2 Edson (28.), 5:2 Lennon (30.), 6:2 Lennon (36.), 7:2 Edson (36.), 8:2 Lah (38.), 9:2 Debeljak (39.)

22.1.
FC Hiša daril Ptuj – Dobovec Pivovarna Kozel 3:8
 (0:7)
0:1 Mordej (2.), 0:2 Mordej (4.), 0:3 Nedižavec (6.ag), 0:4 Čeh (8.), 0:5 Mordej (9.), 0:6 Čujec (10.), 0:7 Fetić (16.), 0:8 Fetić (22.), 1:8 Pauko (29.), 2:8 Fleten (31.), 3:8 Tkalčič (39.),

KMN Sevnica – Siliko 5:4 (1:2)
0:1 Muratagić(4.), 1:1 Drobne (17.), 1:2 Ćosić (20.), 1:3 Ciuha (24.), 2:3 Krnc (29.), 3:3 Kneževič (34.), 3:4 Vesel (37.), 4:4 Govekar (39.), 5:4 Kneževič (40./10m)