30.04.2021 | 1. SFL
Litija izenačila, Sevnica ostaja v 1. SFL

Litija je prišla do prve polfinalne zmage, Sevnica pa kljub porazu v Sodražici ostaja član 1. SFL. Tako bi lahko na kratko strnili izkupiček petkovega futsal večera.

1. SFL, polfinale, 2. tekma, 30.4.
Siliko Vrhnika – FC Litija 1:3 (1:1) (1:1 v zmagah)
1:0 Ćosić (1.), 1:1 Fideršek (19.), 1:2 Lennon (32.), 1:3 Leitao (40.)

Začenjamo na Vrhniki, kjer so Litijani prišli do izenačenja v polfinalu. Po prvi zmagi Silika v Litiji so jim varovanci trenerja Senudina Džafića vrnili z enako mero. Tokratna tekma se je začela idealno za domačine – Admir Ćosić je v 1. minuti zadel za 1:0. Litija je rabila skoraj cel polčas, da je v 19. minuti poravnala prek Mateja Fiderška, ki je bil uspešen s 6-metrovke. V nadaljevanju so bili domačini podjetni, a je Litijo reševal vratar Igor Bratič, za gola pa sta poskrbela Lennon in Leitao, prvi v 32., drugi v 40. minuti. Polfinale se nadaljuje 14. maja, ko bo v Litiji na sporedu 3. tekma serije.

Bo pa poprej v torek, 4.5., Dobovec na 2. tekmi polfinala gostoval na Škofijah. Prihodnji petek ni ligaških tekem 1. SFL, saj bosta petek, 7.5., in sobota, 8.5., v znamenju finalnega turnirja pokala Terme Olimia.

ŠD Extrem je na povratni tekmi popravil nekaj slabši vtis, ki ga je pustil na prvi tekmi. Kljub temu pa je bila prednost Sevnice neulovljiva, 13:3 je bilo v Sevnici, to pot 3:2 za ŠD Extrem, ki mu bo ta zmaga velika vzpodbuda za nadaljnje predano delo. Sevnici pa je uspelo, kar si je zadala za cilj: ohranitev prvoligaškega statusa.

Miha Marić je z golom v 17. minuti poskrbel za rezultat polčasa, na 1:1 je poravnal Uroš Martič, Cveto Žagar in Miha Marić sta botrovala novemu vodstvu domačinov. V 40. minuti so Sevničani omilili poraz z golom Tilna Lužarja.

Dodatne kvalifikacije za 1. SFL, 2. tekma, 30.4.
ŠD Extrem – KMN Sevnica 3:2 (1:0)
1:0 Marić (17.), 1:1 Martič (22.), 2:1 Žagar (25.), 3:1 Marić (27.), 3:2 Lužar (40.)

1. tekma, 23.4.
KMN Sevnica – ŠD Extrem 13:3
(5:1)
1:0 Kneževič (5.), 2:0 Krnc (6.),3:0 Kneževič (10.), 3:1 Knavs (12.), 4:1 Drobne (12.), 5:1 Krnc (20.), 6:1 Kneževič (21.), 6:2 Belak (23.),7:2 Krnc (28.),8:2 Pešec (32.), 9:2 Pešec (32.), 10:2 Pešec (33.), 11:2 Martič (33.),12:2 Podlesnik (34.), 13:2 Podlesnik (37.), 13:3 Duračak (40.)