15.09.2019 | 1. SŽNL
Le še dva na vrhu s popolnim izkupičkom

Po 4. krogu sta na vrhu ostali le še dve ekipi, ki se lahko pohvalita s popolnim izkupičkom. ŽNK Olimpija in ŽNK Nona Pomurje Beltinci sta ohranili stoodstotni izkupiček. Do zmag danes še Koprčanke in Radomljanke.

SŽNL, 4. krog, 15.9.
Ajdovščina – ŽNK Radomlje 0:6
ŽNK Nona Pomurje Beltinci – ŽNK Krim RollJet 3:0
Koper Obala – ŽNK Cerklje 5:3
ŽNK Olimpija – ŽNK Maribor Tabor 7:0

Ženski pokal NZS, četrtfinale, 19.9.
ŽNK Nona Pomurje Beltinci – Koper Obala (16.00)

Tri za Radomlje

V Ajdovščini so varovanke trenerja Bojana Taneskega napolnile domačo mrežo. Prvi gol so si domačinke zabile same, za vodstvo 0:3 po prvem polčasu sta zadeli še Zala Kuštrin in Tjaša Kavšak, za končnih 0:6 so dodale še Jasna Osmanagić, Zala Kuštrin in Barbara Kunej.

Milović ostaja na vrhu lestvice strelk

Gol več je bil dosežen na tekmi med Ljubljančankami in Mariborčankami, na koncu pa 7:0 za Olimpijo. Zala Vindišar je delo domačink olajšala v 1. minuti, ko je zadela za 1:0. Do konca srečanja se je vpisala med strelke še enkrat, tri gole je dodala Ana Milović, po enega Manca Suhoveršnik in Neva Kumalić.

Dve koprski seriji

Stopnjujemo. Začeli smo s šest, nadaljevali s sedem, zdaj pa smo pri številki osem. Toliko zadetkov je bilo na tekmi v Kopru, kjer je domača Koper Obala s 5:3 ugnala ŽNK Ceklje. Domačinke so v 33. minuti vodile 3:0, dva gola je dosegla Tina Paliska, enega Anja Žvokelj. Med 39. in 51. minuto so se gostje, vodi jih Primož Štrajhar, vrnile – dva gola je dosegla Manca Smolnikar, enega Lucija Kos. V 54. minuti so domačinke spet vodile – uspešna je bila Kaltrina Shaqiri, za končnih 5:3 je v 80. zadela še Anja Žvokelj.

Vse v 2. polčasu

Za konec smo pustili še tekmo v Bratoncih, ki so si jo ljubitelji nogometa lahko ogledali tudi v neposrednem prenosu na spletni strani Nogometne zveze Slovenije. Goli so prišli na vrsto v 2. polčasu. Prva je bila uspešna Kim Juršnik, sledil je evrogol Albine Čizmazije, za končnih 3:0 pa gredo zasluge pozorni in marljivi Špeli Kolbl.