28.11.2022 | Ženska A
Lara Prašnikar za zmago

Minule dni so se vnovič izkazale naše igralke na tujem.

Vodilna Roma je v 10. krogu italijanske lige doma z 2:0 premagala Pomigliano, v 86. minuti je v igro vstopila Zara Kramžar, Nine Kajzba ni bilo v ekipi iz večnega mesta. Fiorentina Kaje Eržen (igrala je vseh 90 minut) je doma visoko klonila proti Milanu (1:6). Kljub porazu ekipa iz Firenc še naprej zaseda 3. mesto, na 6. poziciji je Sampdoira, ki je brez Dominike Čonč v ekipi doma izgubila proti Sassuolu (0:2).

V 2. italijanski ligi je Brescia Zale Kuštrin (še vedno okreva po poškodbi) doma klonila proti Chievu, kar Brescio uvršča na 11. mesto.

V nemški prvi ligi je bil na sporedu 8. krog, ki ga je z golom odločitve zaznamovala naša reprezentantka Lara Prašnikar. V 3. minuti sodnikovega podaljška je zadela za tri točke Eintrachta proti Bayerju, 1:0 je bilo. To je bil Larin 4. letošnji ligaški gol, Eintracht pa zaseda 2. mesto na lestvici. Na vrhu ostaja Wolfsburg, ki je brez Sare Agrež zmagal v Kölnu (0:4). Adrijane Mori ni bilo v ekipi Turbine Potsdam, ki je doma klonila proti Hoffenheimu (1:3).

V 2. nemški ligi se dobro drži vodilni RB Leipzig s Korino Laro Janež, ki je v tem krogu doma porazila 2. ekipo Eintrachta. Korina Lara je igrala do 64. minute.

Reprezentančna golmanka Zala Meršnik je imela minule dni dvojni program. V sredo je naprej s svojo ekipo izpadla v 3. krogu španskega kraljevega pokala, na to pa v soboto prišla do treh točk proti Madridu, kar je dovolj za 11. mesto na lestvici španskega državnega prvenstva. Zala je na obeh tekmah branila vseh 90 minut.

V 7. krogu portugalske lige sta obe naši reprezentantki igrali celo tekmo. Torrense Sare Ketiš je doma remiziral (1:1) proti Ourienseju, Clube de Albergaria Nike Babnik pa je v gosteh s 4:2 klonil proti Maritimu.

Derbi sredine lestvice švicarske prve lige je z 1:0 dobil šestouvrščeni Luzern, ki je bil boljši od petouvrščenega Basla, ki je bil še vedno brez poškodovane naše reprezentantke Lane Golob.

Novo zmago je v nizozemski ligi vknjižila tudi Fortuna Sittard Kristine Erman. Doma so s 4:0 premagale Alkmaar, Kristine pa ni bilo v ekipi, ki še naprej drži visoko 3. mesto na prvenstveni lestvici.

Splitčanke, Lara Ivanuša in Luana Zajmi sta igrali vseh 90 minut, so doma visoko s kar 15 :1 premagale ekipo Rijeke. Splitčanke bodo prezimile na 2. mestu.