30.09.2021 | Ženska A
Lara Prašnikar in Lana Golob potrdili dobro formo

Po reprezentančni akciji so bile v minulih dneh, nazadnje sinoči v Španiji, vnovič na delu tudi naše legionarke.

Začenjamo v Avstriji, kjer beležimo polovičen izkupiček. Mateja Zver je v prvi ligi z ekipo SKN St. Pölten zabeležila novo zmago. Kapetanka reprezentance je na tekmi prejela rumen karton. Poraz pa je v 2. ligi vknjižila Selma Šabotič, njen LUV Graz je z 2:1 klonil v gosteh proti zasedbi Carinthians.

V nemškem pokalu so se vse tri ekipe z našimi legionarkami uvrstile v naslednji krog. Lara Prašnikar je zabila ob visoki zmagi Eintrachta v Nürnbergu. Sara Agrež je igrala 1. polčas ob uspehu Turbine Potsdam v Hannoverrju, Zala Meršnik je ostala na klopi za rezerve. Adrijana Mori je dobila 79 minut ob zmagi v gosteh proti ekipi Hegauer FV.

V Italiji je bil na sporedu 4. krog domače lige. Napoli Kaje Eržen je remiziral z Verono (0:0), Kaja Eržen je prejela rumen karton, igrala je do 86. minute. Tekma med Interjem in Romo (z našo mladinsko reprezentantko Nino Kajzbo) je bila preložena.

V španski prvi ligi so sinoči odigrali tekme 4. kroga, vikend pa je minil v znamenju 3. kroga. Ekipa Valencie, Dominika Čonč je obakrat odigrala po 90 minut, je vknjižila dva poraza. Najprej proti Barceloni (8:0), sinoči še proti Athletic Clubu (1:3). Prvi poraz v letošnji drugi španski ligi pa je doživela Zaragoza Sare Ketiš, ki je z 2:1 klonila proti ekipi AEM.

Do prve zmage v novi sezoni je v portugalski ligi prišel Clube de Albergaria, za katerega je Nika Babnik igrala vseh 90 minut ob uspehu v gosteh (2:0).

Novo zmago je vknjižila tudi Nina Predanič, ki je igrala do 87. minut ob zmagi njene ekipe Grasshopper proti Luganu v 4. krogu švicarske lige. V Belgiji se je Kristina Erman po porazu v gosteh pri Genku poslovila od pokalnega tekmovanja.

V madžarski ligi je bil na sporedu 6. krog, kjer se je ob gostujoči zmagi (0:3) med strelke vpisala Lara Ivanuša. Zadela je v 72. minuti, v 78. pa je igro zapustila.

V Ligi NCAA je Lana Golob s svojo univerzo vknjižila dve zaporedni zmagi, tekmo proti St. Bonaventure pa je z golom tudi odločila.

Timea Rojnik (Slovan Bratislava) okreva po poškodbi, ki jo je staknila avgusta letos.