05.04.2021 | A
Kurtić z golom pomagal do točke

Prva liga Telekom Slovenije je po tritedenskem reprezentančnem premoru ostala brez nadaljevanja, reprezentanti na tujem pa so se po treh kvalifikacijskih preizkušnjah vrnili v klubske sredine. Jasmin Kurtić je Parmi z golom pomagal do nove točke.

Parma je tudi po zaslugi gola Belokranjca osvojila 20. točko. Dvoboj z Beneventom se je končal z izidom 2:2, Kurtić je v 55. minuti, potem ko je v igro vstopil pred pričetkom drugega polčasa, zadel za izenačenje na 1:1. Tudi Josip Iličić je ob zmagi Atalanti - s 3:2 je padel Udinese -, odigral drugi polčas srečanja. Modro-črni na lestvici zaostajajo zgolj za sosedoma iz Milana. Miha Zajc je ob remiju Genoe in Fiorentine (1:1) igral od 62. minute.

Vid Belec je s Salernitano klonil v Lecceju, Mariborčan je prejel dva zadetka. Izgubila je tudi peta Venezia, ki se na lestvici Serie B nahaja mesto nižje od Salernitane. Benečani so pokleknili pred Reggino, ki je v Benetkah slavila z 0:2. Primorec je odigral zaključne četrt ure srečanja.

Jan Oblak je z Alteticom doživel boleč poraz na gostovanju v Sevilli. Škofjeločana je v 70. minuti premagal Acuna, Andaluzijci pa so že v osmi minuti zapravili najstrožjo kazen, z obrambo se je izkazal Jan Oblak. Atletico ima devet krogov pred koncem sezone tri točke prednosti pred Realom, Barcelona zaostaja za dodatno točko, a je odigrala tekmo manj. Harisa Vučkića ni bilo v kadru Zaragoze, ki se je s Cartageno razšla brez zadetkov.

Jaka Bijol je Hannovru pomagal do točke v obračunu s HSV, ki je v 50. minuti že vodil s tremi goli prednosti. Koroški vezist je v igro vstopil pred začetkom drugega polčasa. Hannover se s 36 točkami nahaja na devetem mestu druge nemške lige.

Soči je gostoval v Kazanu in v obračunu z Rubinom doživel tesen poraz. Miha Mevlja je v obrambni vrsti sedme ekipe ruskega prvenstva odigral vseh 90 minut. Na gostovanju pri moskovskem Dinamu je bila neuspešna tudi Ufa (4:0), v dresu katere je Bojan Jokić odigral celotno srečanje. Ufa se po 24 krogih nahaja zgolj pred Tambovom.

Luka Zahović je s klopi pospremil poraz Pogona, ki je v derbiju vrha lestvice klonil v Varšavi. Legia je bila boljša s 4:2.

Ferencvaroš je v drugem polčasu mestnega obračuna napolnil mrežo Budafokija, Miha Blažič je ob zmagi z 0:4 igral od prve do zadnje minute. Zeleno-beli imajo pred Puškaš akademijo že 13 točk prednosti.

Z enako prednostjo se lahko pohvali tudi Slovan, ki je po reprezentančnem premoru Zlatne Moravce premagal z rezultatom 4:1. Zmago Slovana je z osmim golom sezone potrdil Alen Ožbolt, Kenan Bajrić pa je v obrambi odigral celotno tekmo.

V hrvaškem prvenstvu je bil uspešen tudi Adam Gnezda Čerin, ki je v Veliki Gorici pristavil delež k zmagi Rečanov. Petar Stojanović je odigral celotno tekmo v Šibeniku, ki pa se ni razpletla po željah Dinama. Pomoč Dalmatincev, ki so Zagrebčanom odščipnili točko, je izkoristil Osijek, ki se je s tekmo več znova izenačil na vrhu lestvice. Slavonci so v Pulju slavili z 0:2, Damjan Bohar je igral do 80. minute, Mario Jurčević ni dobil priložnosti za igro.

Jon Gorenc Stankovič je s Sturmom gostoval v Salzburgu in po strelski eksplozije Dake, ki je do 11. minute dosegel kar tri zadetke, izgubil s 3:1. Slovenski reprezentant je zelenico zapustil v 84. minuti. Sturm ostaja na četrtem mestu ligaške razpredelnice.

Sandi Lovrić je v Ženevi, v spopadu druge in tretje ekipe lige, odigral vseh 90 minut, Lugano pa se je domov vrnil s točko. Šesti Zürich je točko iztržil v Sankt Gallenu, Blaž Kramer je igral od 65. minute.

V Turčiji so odigrali tekme 31. kroga, Gaziantep je remiziral z Malatyasporjem (2:2). Amedej Vetrih je zelenico zapustil v 88. minuti tekme. Mesto za sedmim Gaziantepom najdemo Karagümrük Jureta Balkovca, ki je v obračunu z Rizesporjem odigral celotno srečanje. Mreži sta mirovali. Bolje se je odrezal Konyaspor, ki je v gosteh pri carigrajskem Erzurumu slavil z 2:1. Nejc Skubic je vnovič odigral vseh 90 minut. Konyaspor je z deseto zmago sezone splezal na 11. mesto lestvice.

Braga Andraža Šporarja danes gostuje pri Farenseju.