05.10.2022 | 2. SNL
Krka serijo brez poraza zaključila v Dobu

Dobljani so v zaostalem srečanju osmega kroga 2. SNL poskrbeli za prekinitev novomeškega niza neporaženosti. Krka, ki poraza ni poznala vse od lanskega novembra, je po preobratu gostiteljev izgubila z 2:1.

Vodilni Novomeščni so v Dobu sicer povedli, a veselje po zadetku Josipa Krznarića ni trajalo pretirano dolgo. Gostitelji so izenačili deset minut kasneje, ko je Tonija Šuškovića premagal Luka Gajić. Tekmeca sta bila ob odmoru poravnana, gostje pa so se v zaostanku znašli v 70. minuti. Dobljane je v vodstvo popeljal Kristjan Šipek, ki je bil uspešen z bele točke, domača ekipa pa nato ni več izpustila vodstva in je s tesno zmago prekinila niz Krke.

Krka bo v 11. krogu prvenstva gostila velenjski Rudar, Dobljani pa odhajajo v Rogaško Slatino.